Aizvadītas Latvijas dienas Polijā

AKTUĀLI

2018.gada 9.septembrī Latgales amatnieki un tūrisma informācijas centru pārstāvji piedalījās Latvijas simtgadei veltītā dienā Polijā. No Daugavpils novada turp devās amatu meistars Valdis Grebežs un aģentūras “TAKA” direktors Rolands Gradkovskis.

Kā informēja Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību specialiste Diāna Selecka, Latvijas simtgadei veltītā diena “Es esmu Latvija” Polijā notika Oroņsko pilsētā ikgadējā festivāla “Pārsteidzošs rudens sākums” laikā. Pasākumā kuplā skaitā piedalījās Latgales pārstāvji. Latgales amatnieki veidoja tematisko ciemu, kurā apmeklētāji iepazina audēja, podnieka, rotkaļa, rokdarbnieka, kokapstrādes, ādas apstrādes kalēja arodus un kulinārā mantojuma meistaru prasmes, iepazinās ar Tūrisma informācijas centru piedāvājumu, iegādājās amatnieku izstrādājumus, degustēja un iegādājās kulinārā mantojuma produkciju, klausījās latgaliešu tautasdziesmas Preiļu novada folkloras kopas “Rūtoj” sniegumā.

Latvijas vēstnieks Polijā Edgars Bondars atgādināja: “Latgales ir Polijai vēsturiski tuvs reģions, šeit ir ļoti daudz seno muižu un katoļu baznīcu, kuras ir cēluši poļu muižnieki. Latgalē ir redzamas senas Polijas pēdas, tādu mūsdienu Polijā vairs nav. Mēs vēlamies padarīt Latviju un Latgali pievilcīgāku poļu tūristiem. Ir virkne poļu ceļotāju, kas ir iepazinuši Ameriku, Āziju, Eiropu, un vēlas ieraudzīt kaut ko interesantu un savādāku. Domāju, ka Latgale to spēs nodrošināt. Šodien pasākumā Latgales meistari rāda senās amatu prasmes, kādas Polijā vairs nevar ieraudzīt, piedāvā kulinārā mantojuma produktus un amatnieku izstrādājumus. Prieks, ka poļiem ir liela interese, un paldies Latgales pārstāvjiem par lielisko sniegumu!”

Latvijas vēstnieks Polijā atzina, ka pusgada laikā ir bijuši vairāki pasākumi, lai tuvinātu Latgali un Poliju. Jūnijā Varšavā notika vēstniecības svētki, kurā piedalījās Latgales amatnieki, augustā Latgalē viesojās Polijas žurnālistu grupa. “Tas ir milzīgs progress, un es ļoti ceru, ka jau nākamgad Latgale sagaidīs lielāku skaitu tūristu no Polijas,” sacīja  Edgars Bondars.

Latgales pārstāvju vizīti pēc Latvijas vēstniecības Polijā ielūguma ar pašvaldību atbalstu organizēja Latgales Reģiona Tūrisma asociācija “Ezerzeme”.

Daugavas loku ainava atzīta par Latgales reģiona ainavu dārgumu