Aizritējusi dienas nometne Līksnas pagasta jauniešiem “Kļūsti uzņēmējs”

AKTUĀLI

No 27. līdz 30. jūnijam Līksnas pagastā tika organizēta dienas nometne „Kļūsti uzņēmējs”, kurā piedalījās 20  jaunieši no Līksnas pagasta. Visas nometnes gaitā  jaunieši ieguva jaunas zināšanas par uzņēmējdarbību un arī lieliski pavadīja savu brīvo laiku.

Pirmajā dienā “Es, mēs, prasmes un uzņēmīgums” vieslektores Dagnijas Dudarjonokas vadībā nometnes dalībnieki iepazinās ar “prasmju anatomiju”, jaunieši iepazinās uzņēmīguma un uzņēmējdarbības niansēm. Nometnes dalībniekiem bija iespēja radoši izpausties, veidojot savu uzņēmēja t-krekla dizainu.

Otrajā dienā “Līdz biznesa idejai” jaunieši izprata savas prasmes un uzzināja, kā tās attīstīt, veidoja plānu. Arī dienas noslēgumā iepazinās ar ideju rakstīšanas tehniku, dalībnieki stāstīja par savām biznesa idejām, tās uzzīmēja. Dienas noslēgumā notika arī “Izaicinājuma skrējiens”, kurā jauniešiem bija jāpārvar savas bailes un jāizpilda uzdotais uzdevums.

Trešajā dienā “Braucam redzēt savām acīm” nometnes dalībnieki devās ekskursijā pie dažādiem Līksnas pagasta un Daugavpils pilsētas uzņēmumiem. Jaunieši apmeklēja SIA „Kļavas V,” kur Viktors Kalāns deva mums ieskatu savā lielajā uzņēmumā.Daugavpils teātrī jaunieši uzzināja kautko jaunu par to, kas notiek aiz teātra priekškara. Biteniece Agnese Sitnika pastāstīja par bitēm un medus iegūšanas procesu un pacienāja mūs ar medu un tēju. Jostu audēja Dace Teivāne parādīja mums savu iespaidīgo jostu kolekciju un iepazīstināja jauniešus ar aušanas mākslu. Jauniešiem bija iespēja pārbaudīt savas praktiskās iemaņas un veidot soliņus kopā ar SIA “Rubiki” īpašnieku Guntaru Vingri, kā arī iepazīties ar pašu uzņēmumu.

Ceturtajā dienā “Mana personība, mani mērķi un mans bizness” Jeļena Dedele jauniešiem pastāstīja par Biznesa inkubatora darbu, kā arī viesojās Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centra pārstāvji pastāstīja par konkursu „Laukiem būt,” kas ir lieliska iespēja attīstīt savu biznesu.

Nometnes noslēgumā dalībniekiem tika pasniegti apliecinājumi, par dalību nometnē un pildspalvas ar nometnes logo, lai jaunieši savas idejas pierakstītu un vēlāk arī tās īstenotu.

Jāsaka liels paldies visiem Līksnas pagasta brīvprātīgajiem jauniešiem un arī pieaicinātajiem vieslektoriem, kas padarīja nometni par motivējošu pieredzi Līksnaspagasta jauniešiem!

Kļūsim uzņēmēji!

Informāciju sagatavoja:
Mareks Kupšāns
Kļūsti uzņēmējs” projekta koordinators

 

Projekta “Attīsti sevi un savu novadu!” informatīvās tikšanās pagastos