Aizraujošas brīvdienas kopā ar bērniem Daugavpils novadā

AKTUĀLI

Brīvdienas ir lielisks laiks, kuru pavadīt kopā ar ģimeni, baudot dabu, iepazīstot vēsturi, ļaujoties piedzīvojumiem parkos vai radoši darbojoties meistarklasēs. Daugavpils novada tūrisma, atpūtas, kultūras aģentūra “TAKA” piedāvā interesantas idejas brīvā laika pavadīšanai nedēļas nogalē kopā ar bērniem.

  1. Jurita mini ZOO

Visiem bērniem un arī pieaugušajiem patīk dzīvnieki. Šajā mini ZOO ir lieliska iespēja būt kontaktā ar dzīvniekiem un pabarot tos ar zoodārzā iegādāto barību. Šeit sastopami alpakas, lamas, ķenguri, kamielis, dambrieži, punduraitas, pundurkazas, poniji, ēzeļi, zirgi, truši un citi dzīvnieki.

  1. Raptors Park

Zooparka īpašnieki labprāt pastāstīs par parku, kā arī iepazīstinās ar pūču pasauli. Bērniem parkā ir piepūšamais batuts ar slidkalniņu. Parkā ir galdi un soliņi, tāpēc tie, kas vēlas atpūsties no pilsētas burzmas, ir laipni aicināti.

  1. Silene Resort & SPA

Aktīvākai brīvā laika pavadīšanai Silene Resort & Spa piedāvā daudz aizraujošu variantu. Šeit ir virvju trase „Lūšu taka” ar šķēršļiem, ekstremāls lidojums pāri ezeram, peintbols, spēle Lāča Medības, kā arī ir pieejama dažāda inventāra noma (dažādi elektroskūteri, ūdens motocikls un katamarāni, velokarti un vēl daudz kas cits).

  1. Slutišķu sādža un vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu vecticībnieku lauku sēta ir vienīgais šāda veida muzeja objekts Latvijā, kas atrodas autentiskā apdzīvotā sādžā, kur apmeklētāji var iepazīties ar unikāliem Latgales vecticībnieku garīgās un sadzīves kultūras materiāliem. Pēc iepriekšējās pieteikšanās var rezervēt gardas pusdiena “turīgu vecticībnieku gaumē”.

  1. Naujenes Novadpētniecības muzejs un dabas centrs

Muzejā var iepazīt ne tikai novada vēsturi, etnogrāfiju, dabu, bet arī piedalīties radošajās darbnīcās un doties dažādās tematiskajās ekskursijās dabas parka “Daugavas loki” teritorijā.

  1. Skrindu dzimtas muzejs

Muzejā skatāmas izstādes un ir pieejamas vairākas tematiskās programmas gan skolēniem, gan pieaugušajiem. Šeit piedāvā iespēju izgaršot latgaliešu tradicionālās “komas” un zāļu tēju, iepazīt seno amatu prasmes un būt kopā ar amatniekiem, noklausīties Latgales bitenieku stāstus un nogaršot vietējo medu.

  1. Raiņa māja Berķenelē

Raiņa mājā pieejama ne tikai izstāžu un ekspozīciju apskate, bet arī tiek piedāvātas aizraujošas ekskursijas un radošās darbnīcas.

  1. Laivu un plostu noma “Beibuks”

Siltajās rudens dienās vēl var paspēt doties izklaides braucienā pa Daugavas upi, izmantojot jau gatavus laivu maršrutus.

  1. Kara tehnikas kolekcija

Šī ekspozīcija ir unikāla ar to, ka kolekcijā esošie objekti atrasti bijušo kauju laukos un ir prasmīgi restaurēti – atsevišķus eksponātus ir iespējams arī iedarbināt un izmantot demonstrējumiem. Tiek uzskatīts, ka ekspozīcijā esošie tanki ir nedaudzie tik labi saglabājušies šāda veida eksponāti Eiropā.

  1. Atpūtas komplekss “Lielbornes muiža”

Bez pastaigām pa plašo muižas parku, fotografēšanas vai vienkārši meditēšanas Daugavas krastā, te var atrast arī aktīvas izklaides iespējas. Bērniem izveidots atraktīvs rotaļu laukums, jauniešiem virvju trase un kāpšanas siena. Azartiskākie varēs mēroties veiklībā uz balansa lentēm (Slack line) vai āra trenažieriem. Muižas viesiem tiek piedāvāti velosipēdi, laivu braucieni, organizētas izjādes ar zirgiem, tai skaitā reitterapija. Daugavpils novada pašvaldības aģentūras "TAKA"

Jaunietes Vabolē iepazina dažādas pīšanas tehnikas