Aicinājums skolēniem piedalīties Skaļās lasīšanas sacensībās

AKTUĀLI

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sadarbībā ar Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomi arī 2021. gadā turpina Skaļās lasīšanas sacensības.

5. klašu skolēni visā valstī var sākt gatavoties aizraujošam pirmās kārtas konkursam, sadarbojoties ar savu skolu vai bibliotēku.

Daugavpils novadā Skaļās lasīšanas sacensības norisināsies 3. reizi. Tādēļ laipni aicinām bibliotekārus un pedagogus iesaistīties sacensību organizēšanā savā skolā vai bibliotēkā, lai noskaidrotu labāko lasītāju, kas pārstāvēs savu skolu vai bibliotēku novada finālā.

Skaļās lasīšanas sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Sacensībām piemērotu lasāmvielu dalībnieki var atrast gan "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas" grāmatu kolekcijā, gan tās var būt sen aizmirstas un iemīļotas grāmatas vai arī tikko iznākuši darbi.

Sarežģītajā pandēmijas laikā bibliotēkas darbu turpina, tāpēc lasīšanai nav šķēršļu. Piedaloties Skaļās lasīšanas sacensībās, skolēniem tiek dota brīnišķīga iespēja kļūt par lasīšanas čempionu un konkurēt vietējā, reģionālā un varbūt pat valsts līmenī.

Valsts fināls plānots 25. septembrī Gaismas pilī, tā laikā tiks izraudzīts valsts Lasīšanas čempions. Valsts Lasīšanas čempions saņems kausu skolai, kas nākamajā gadā ceļos tālāk. Viņš saņems arī individuālu balvu un dāvanu kartes, ko varēs izmantot, lai iegādātos grāmatas. Valsts čempions uz gadu tiks iecelts par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru – iedvesmotāju.

Ja pulcēšanās noteikumi to atļaus, uz finālu tiks uzaicināta visa klase.

Sacensības, kā ierasts, notiks trīs kārtās:

  • vietējās sacensības tiešsaistē (februāris–maijs);
  • reģionālais fināls (aprīļa beigas–vasara);
  • nacionālais fināls (septembra beigas).

Bibliotēkām vai skolām dalību sacensībām lūgums pieteikt, līdz 12. aprīlim rakstot vai zvanot Daugavpils novada sacensību kuratorei Inesei Locikai. Pieteikumam vai sīkākai informācijai  rakstīt uz e-pastu: ineselocika@inbox.lv.

Vairāk informācijas.

Informāciju sagatavoja:

Inese Locika Daugavpils novada sacensību kuratore E-pasts: ineselocika@inbox.lv Tel. +371 26816439

Digitālo prasmju bezmaksas mācības kopienu līderiem projekta ietvaros