Digitālo prasmju bezmaksas mācības kopienu līderiem projekta ietvaros

AKTUĀLI

2021.gada martā tiks uzsāktas bezmaksas tiešsaistes mācības, kuru laikā dalībnieki pilnveidos savas digitālās prasmes, apgūstot tiešsaistes pasākumu rīkošanas prasmes ar ZOOM lietotni.

Pieteikties tiešsaistes mācībām var līdz  2021. gada 5. martam, aizpildot anketu.

Mācības īsteno biedrība “Lai sapņi piepildās” projekta “Kā būt kopā attālināti jeb robežu nav 2” ietvaros sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.  Projekta mērķis ir veicināt kopienu attālinātās iniciatīvas, tādā veidā rodot risinājumu COVID-19 radītajām problēmām, kā attālināšanās un atsvešināšanās, jo kopienas šobrīd nevar satikties klātienē.  Efektīvai attālinātajai komunikācijai kopienu esošie un topošie līderi pilnveidos savas digitālās iemaņas, kas radīs viņos pārliecību un iedrošinās uz attālinātajām aktivitātēm, gan pašiem rīkojot tiešsaistes aktivitātes, iesaistot tajās dalībniekus, gan iesaistoties citu rīkotajās iniciatīvās.

Februārī noslēdzās pirmais projekta mācību cikls “Būt kopā attālināti jeb robežu nav”, kura ietvaros 20 dalībnieki no Daugavpils pilsētas, Daugavpils un Ilūkstes novadiem apguva Zoom platformas nianses, salīdzināja ar citām alternatīvām platformām, iemācījās rīkot savu Zoom konferenci, rādot prezentācijas materiālus, praktiski izmēģināja Mindmup iespējas, kā arī guva ieskatu par citām digitālām iespējām, kā organizēt attālinātās aktivitātes. Atsevišķa praktiska nodarbība tika veltīta psiholoģiskām metodēm, kā tikt galā ar bailēm, uzsākot attālināto komunikāciju.

Pateicoties projekta dalībnieku iedvesmai un pozitīvajām atsauksmēm, biedrība “Lai sapņi piepildās” saprot, ka iesāktais ir jāturpina un ka kopienu līderi ir jāiedvesmo attālinātajām iniciatīvām, jo ieguvēji tad būs visi!

Projekta turpinājumā mācībās būs iespēja piedalīties 40 dalībniekiem no Daugavpils pilsētas, Daugavpils un Ilūkstes novadiem, kā arī no Krāslavas, Dagdas un Aglonas novadiem.

Četru nodarbību laikā sertificēta personības izaugsmes trenera un digitālo prasmju eksperta pavadībā dalībniekiem būs iespēja apgūt un pilnveidot savas tiešsaistes komunikācijas prasmes, iegūstot pārliecību, ka attālināti var komunicēt tikpat efektīvi, kā satiekoties klātienē. Tiešsaistes mācības norisināsies no 2021.gada martā reizi nedēļā, katru otrdienu vai ceturtdienu, no plkst.18:00 līdz 20:00. Pieteikšanās tiešsaistes apmācībām līdz  2021. gada 5. martam, aizpildot anketu. Mācību valoda – latviešu un krievu. Apstiprinātie dalībnieki tiks konsultēti par tiešsaistes rīku lietošanu pirms mācībām, tādēļ nav nepieciešamas iepriekšējas zināšanas vai pieredze tiešsaistes rīku izmantošanā. Informācija par mācību norisi tiks izsūtīta apstiprinātajiem dalībniekiem līdz 2021.gada 8.martam uz pieteikumā norādīto e-pastu.

Biedrības “Lai sapņi piepildās” projekts “Kā būt kopā attālināti jeb robežu nav 2” tiek īstenots sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā “People to People Cultural Engagement” programmas ietvaros. Vairāk par British Council darbību Latvijā.  

Papildus informācijai: Kristīne Saulīte, projekta vadītāja, tālr. 26166653 Jekaterina Antonova, projekta moderators, tālr. 26123495 Aļona Kuņko, biedrība “Lai sapņi piepildās”, tālr. 26448420

Maļinovas pagasta saieta nams organizē zīmējumu konkursu