Aicinājums skolēniem piedalīties Skaļās lasīšanas sacensībās

AKTUĀLI

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sadarbībā ar Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomi 2023. gadā turpina Skaļās lasīšanas sacensības.

5. klašu skolēni visā valstī var sākt gatavoties aizraujošam pirmās kārtas konkursam, sadarbojoties ar savu skolu vai bibliotēku.

Skaļās lasīšanas sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Piedaloties Skaļās lasīšanas sacensībās, skolēnam tiek dota iespēja kļūt par lasīšanas čempionu un konkurēt vietējā, reģionālā un valsts līmenī. Skaļās lasīšanas sacensību nacionālais uzvarētājs uz gadu kļūst arī par LNB Bērnu direktoru un iegūst ceļojošo balvu savai skolai.

Augšdaugavas novadā Skaļās lasīšanas sacensības norisināsies sesto  reizi. Tādēļ laipni aicinām bibliotekārus un pedagogus iesaistīties sacensību organizēšanā savā skolā vai bibliotēkā, lai noskaidrotu labāko skaļo lasītāju, kurš pārstāvēs savu skolu vai bibliotēku novada finālā.

Sacensībām piemērotu lasāmvielu dalībnieki var atrast starp Jāņa Baltvilka un Latvijas Literatūras gada balvas laureātiem, "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas" grāmatu kolekcijā, tās var būt arī sen aizmirstas un iemīļotas grāmatas vai tikko iznākuši darbi.

Valsts fināls plānots 2023. gada septembrī. Gaismas pilī, tā laikā tiks izraudzīts valsts Lasīšanas čempions. Valsts Lasīšanas čempions saņems kausu skolai, kas nākamajā gadā ceļos tālāk. Viņš saņems arī individuālu balvu un dāvanu kartes, ko varēs izmantot, lai iegādātos grāmatas. Valsts čempions uz gadu tiks iecelts par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru – iedvesmotāju.

Sacensības, kā ierasts, notiks trīs kārtās:

  • vietējās sacensības (marts–aprīlis);
  • reģionālais fināls 21. aprīlis (ANKC “Vārpa”)
  • nacionālais fināls (2023.g. septembris).

Bibliotēkām vai skolām dalību sacensībām lūgums pieteikt, līdz 7. aprīlim rakstot vai zvanot Augšdaugavas novada sacensību kuratorei Aigai Soldatjonokai. Pieteikumam vai sīkākai informācijai  rakstīt uz e-pastu: aisol@inbox.lv .

Vairāk informācijas: https://lnb.lv/news/nacionala-skalas-lasisanas-sacensiba/

Informāciju sagatavoja:

Aiga Soldatjonoka

Augšdaugavas novada sacensību kuratore

E-pasts: aisol@inbox.lv

4. marts - Starptautiskā CPV veicināšanas diena