Aicinājums pieteikties psihosociālās rehabilitācijas programmā “ Spēka Avots”

Pagastu un pilsētu ziņas

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” aicina cilvēkus, kurus skāris vēzis, pieteikties psihosociālās rehabilitācijas programmai „Spēka avots”. Tas ir pasākumu kopums, kas sniedz pārbaudītu un profesionālu informāciju par onkoloģiju, dod iespēju tikt galā ar emocionālo pārdzīvojumu, kas radies slimības dēļ, kā arī programmas laikā uzzināt, kā iespējams turpināt dzīvot pilnvērtīgi – gan praktiskā veidā, gan psihoemocionāli.

Psihosociālās rehabilitācijas nometne „Spēka avots” ir piecu dienu intensīva programma, kas izstrādāta, balstoties Norvēģijas pieredzē. Tajā kā lektori piedalās onkologs, psihologs, psihoterapeits, fizioterapeits, imunologs, mākslas terapeits un citi ar onkoloģijas nozari saistīti speciālisti. Nometnes notiek līdz novembrim, tajās ir brīvas vietas, un to dalībniekiem nodrošina: - transportu no/uz Rīgu, - izmitināšanu komfortablā mītnē Daugavas krastā blakus Koknesei, - veselīgu ēdināšanu pilnīgi pietiekamā apjomā, - mērenu fizisko slodzi nūjošanas instruktora un fizioterapeita vadībā, - psihoemocionālo atbalstu psihoterapijas, mākslas, mūzikas, deju un kustību un drāmas terapijas nodarbībās, - konsultācijas par uzturu pēc vēža un ārstniecības augu lietošanu, - konsultācijas pie Latvijas vadošajiem onkologiem un imunologiem, - tikšanos ar sev līdzīgajiem pieredzes apmaiņai un turpmākai draudzībai, - iespēju izvēdināt galvu - viss servēts, nodrošināts, sagatavots - tik piedalies!

Informācija par nometnēm un pieteikšanos pa tālruni 67625339 vai e-pastu dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv. Pieteikums internetā: http://pieteikties.spekaavots.lv/?lapa=pieteikums

Dzīvās bildes no LTV Panorāma šeit: https://m.youtube.com/watch?v=-BZqSe0fzx8 Vienā nometnē piedalās cilvēki ar atšķirīgām vēža lokācijas vietām, atklāšanas stadijām, vecumu, nodarbošanos, jo sajūtas, kas pārņem, uzzinot diagnozi - vēzis, ir ļoti līdzīgas un nav atkarīgas no iepriekš minētajiem faktoriem. Biedrība „Dzīvības koks” šādu programmu realizē jau kopš 2009. gada. Taču, lai psihosociālā rehabilitācija būtu pastāvīgi pieejams pakalpojums dažādām sabiedrības grupām, ne tikai pacientiem, bet arī viņu tuviniekiem, šobrīd tiek veikta Dignājas muižas rekonstrukcija. Tajā psihosociālā rehabilitācija norisināsies pastāvīgi. Centrā paredzēts veidot īpašas grupas pēc dažādu vēža diagnožu veidiem, kā arī paredzētas grupas bērniem, kuri slimo ar vēzi, un viņu vecākiem, paredzētas ģimeņu rehabilitācijas programmas, jo vēzis bieži vien kopā ar cilvēku sagrauj arī ģimeni. Kāpēc tas ir svarīgi? Ikviens zina, ka izdzirdot diagnozi „ļaundabīgais audzējs”, sabrūk ierastā dzīves kārtība, mainās vērtības un attieksme pret dzīvi. Tas ir šoks, un veltīgi ir meklēt atbildi uz jautājumu - „Kāpēc man?”. Īpaši smagi ir tad, kad akūtās ārstēšanas periods ir beidzies - pēc operācijas, staru vai ķīmijterapijām aizvērušās slimnīcas durvis, un cilvēks paliek viens ar savām domām, bailēm, pārdzīvoto šoku. Ir jāmācās pieņemt sevi, apkārtējos, kā arī jāmācās pārvarēt vēža radīto psihoemocionālo traumu. Programmas līdzmaksājums vienam dalībniekam ir 7 EUR dienā. Ja ir kādi jautājumi vai kaut kas ir neskaidrs, aicinām  zvanīt pa tālruni: 67625339 (darba laikā), vai rakstīt uz e-pastu: dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv.

Bērnu nometne Latvijas un diasporas bērniem