Aicina skolēnus piedalīties konkursā “Latvija NATO – 20”

AKTUĀLI

No 1. februāra, Aizsardzības ministrija aicina skolēnus no 1. līdz 12. klasei piedalīties konkursā, kas veltīts Latvijas dalības Ziemeļatlantijas līguma organizācijā (NATO) 20. gadadienai “Latvija NATO – 20”.

Lai piedalītos konkursā, no 1. februāra līdz 8. martam uz e-pasta adresi konkursi@mod.gov.lv jāiesūta savs oriģināldarbs – radošs sveiciens, kas tematiski saistīts ar Latvijas dalību NATO. Radošs sveiciens var būt zīmējums, fotogrāfija, video, eseja, dzejolis vai jebkura cita radoša mākslinieciska izpausme, tāpat aicinām iesniegt radošos darbus, kas veidoti, izmantojot mākslīgā intelekta iespējas.

Sveicienu vēlams publicēt arī konkursa dalībnieka Facebook vai Instagram kontos vai citās sociālo mediju platformās kā atsevišķu ierakstu latviešu valodā, kurā izmantots tēmturis #LatvijaNATO20.

Vērtējot iesūtītos darbus, dalībnieki tiks iedalīti trīs vecuma grupās – klašu grupā no 1. līdz 6. klasei, klašu grupā no 7. līdz 12. klasei un darbi, kas veidoti, izmantojot mākslīgo intelektu. Katrā grupā tiks izvēlēti trīs uzvarētāji, kuri būs ieguvuši visvairāk punktu. Konkursa organizatoriem ir tiesības piešķirt arī vienu vai vairākas simpātiju balvas. Konkursa laureātiem paredzētas balvas no Aizsardzības ministrijas un Jūras spēku Patruļkuģu eskadras apmeklējums.

Konkursam iesūtītos darbus izvērtēs komisija, kurā darbosies pārstāvji no Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēkiem.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz 2024. gada 28. martam Aizsardzības ministrijas mājas lapā un Facebook kontā. Ar konkursa “Latvija NATO – 20” noteikumiem var iepazīties Aizsardzības ministrijas mājaslapā.

Šogad – 2024. gada 29. martā – aprit 20 gadi, kopš Latvija pievienojās spēcīgākajai militārajai aliansei – NATO jeb Ziemeļatlantijas līguma organizācijai. NATO ir militāra savienība, kuras mērķis ir nodrošināt tās dalībvalstu brīvību un drošību. Latvija starptautiskā mērogā ir spējusi sevi apliecināt kā uzticamu sabiedroto, nodrošinot NATO vadlīnijās noteikto aizsardzības finansējumu, strādājot pie NATO spēju mērķu ieviešanas, kā arī iesaistoties NATO un citu starptautisko organizāciju operācijās un misijās.  Latvijas dalība NATO ļauj stiprināt Latvijas aizsardzības spējas un drošību.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Daniela Reihenbaha
Tālrunis: 67335093
E-pasts: Daniela.Reihenbaha@mod.gov.lv  

Špoģu vidusskolas meitenes uzvar tautas bumbā