6. marts ir Eiropas Logopēdijas diena

AKTUĀLI

Bērnu valodas attīstības traucējumu tēma kļūst aizvien aktuālāka gan vecākiem gan skolotājiem, gan medicīnas speciālistiem. Un, protams, bibliotēkas darbiniekiem, kas var tieši novērot šīs situācijas eskalāciju, jo īpaši pēdējo gadu laikā.

Šajā sakarā Naujenes bibliotēka uzsāk lekciju ciklu vecākiem, skolotājiem, visiem interesentiem un ielūdz uz tikšanos ar sertificētu audiologopēdi, Daugavpils bērnu veselības centra speciālisti Olgu Solimu.

12. martā pirmās lekcijas tēma: “Sensitīvais periods bērna runas attīstībā līdz 3 gadu vecumam”.

“Bērniņam augot, mamma ar tēti nepacietīgi gaida ne tikai, kad mazulis sāks rāpot, celties kājās un spert pirmos solīšus, bet arī bērniņa pirmās zilbes, izrunātos vārdiņus un teikumus. Nereti laiks iet, bet bērna pirmo teikumu tā arī sagaidīt nevar. Vēl jo vairāk – mazais runā neskaidri vai šļupst, citā gadījumā aizvien runā savā valodiņā vai nerunā vispār. Un, kā rīkoties, ja bērns sācis stostīties?

Šādos gadījumos ir jāpieņem lēmums – doties pie atbilstoša speciālista, audiologopēda, lai noskaidrotu valodas traucējumu cēloņus un, iespējams, uzsāktu nepieciešamo terapiju.”

Otrā lekcija (jūnijs) - “Kad doties pie logopēda/audiologopēda? Sarkanie karogi vecākiem”.

Trešā lekcija (novembris) - “Kā attīstīt bērna runas prasmes? Praktiskā nodarbība”.

Bezmaksas lekcijas notiks Naujenes bibliotēkas telpās, Iedvesmas zālē (Daugavas ielā 34, Krauja, Naujenes pagasts, t.65450246).

Turpmākie datumi tiks anonsēti vēlāk.

Ieteicams iepriekšējais pieraksts.

Papildus informācija par lektori un tēmu:

Izmeklējumu apraksts

Ziedo asinis, lai glābtu dzīvības