4.maijā Baltā galdauta svētki

AKTUĀLI

Latvijas valsts simtgade ir mūsu iespēja godam un cienīgi, lepni un priecīgi svinēt valsts simto dzimšanas dienu, izstāstīt Latvijas stāstu un veidot nākotnes Latviju.

Baltā galdauta svētki ir veids, kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu, mūsu “par” dienu, pieminot 1990.gada 4. maiju, kad Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” – lēmumu, kas atjaunoja Latvijas suverenitāti. Tā bija diena, kad izvēlējāmies brīvību, pateicām “par” grāmatām, kas drīkst būt mūsu grāmatplauktos, “par” mūsu draugiem visā pasaulē, “par” brīvai informācijai, uzņēmīgumam un patiesai līdzdalībai.

Latvijas valsts simtgades svinību atklāšana notiks 2017. gada 4. maijā, kad Latvijas pierobežā satiksies cilvēku roku un gara spēks akcijā “Apskauj Latviju”, gar Latvijas robežu stādot simtgades ozolus, un Latvijā un pasaulē tiks svinēti Baltā galdauta svētki. Šajā laikā atzīmējam arī 100 gadus kopš vēsturiskā Latgales lēmuma apvienoties ar Kurzemi un Vidzemi ceļā uz neatkarīgu valsti. Šis notikums kļuva par pagrieziena punktu Latvijas neatkarības iegūšanā.

Aicinām jūs savā kopienā, ģimenē, pagalmā, draugu lokā vai darbavietā 4. maijā svinēt Baltā galdauta svētkus! Uzklāsim baltus galdautus un svinēsim mūsu brīvību!

Plašāka informācija: http://lv100.lv/jaunumi/4-maija-aicinam-svinet-balta-galdauta-svetkus/.

"Mežonīgie rietumi” Sventē