2023. gadā uzsākti vairāki ielu apgaismojuma projekti

AKTUĀLI

Šogad pašvaldība iesākusi apgaismojuma tīkla modernizāciju vai pārbūvi vairākās vietās. Būvniecība ir sākta četros objektos. Apgaismojuma inženiertīklus pārbūvē Vabolē, Subatē (Domes, Upes, Kārklu, Priežu un Jaunatnes ielā), Salienas ciemā un Ilūkstē (Zemnieku ielā, Tirgus ielā, Avotu, Ozolu un Brīvības ielā). Šo projektu kopējā summa ir 527 tūkstoši eiro. Darbus šajās adresēs plānots pabeigt nākamgad.

Ir gatavs projekts Skolotāju ielas apgaismojumam un ceļa pārbūvei Špoģos. Pašvaldība tāpat uzsāks projektēšanu Medumu, Eglaines, Dvietes, Ambeļu un Skrudalienas ciema apgaismojumam, kas nozīmē, ka darbi varētu uzsākties nākamgad.

Šobrīd notiek iepirkuma procedūra vēl vienam vērienīgam projektam - “Siltumnīcefekta gāzes emisiju samazināšana Augšdaugavas novada publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā.” Tā ietvaros plānots nomainīt 633 esošos vecos gaismekļus uz LED apgaismojumu novada teritorijā. Tos nomainīs trijās ielā Ambeļos un trijās ielās Demenē, divās ielās Kalkūnos, četrās ielās Mirnijā, viena ielā Kalupē, piecas ielās Subatē, trijās ielās Kraujā, četrās ielās Sventē, trijās ielās Medumos, divās ielās Pilskalnē, četrās ielās Silenē, 14 ielās Ilūkstē, vienā ielā Bebrenē, divās ielās Pašulienē.

Apgaismojumu uzlabo jau vairākus gadus

Augšdaugavas novada apgaismojuma uzlabošanas programma turpinās jau vairākus gadus. 2022. gadā pašvaldība sešās apdzīvotās vietās uzstādīja 324 LED apgaismojuma stabus. Jaunais un  modernais apgaismojums tika uzstādīts Kumbuļu ciemā, Silenē, Nīcgalē, Ilūkstē, Subatē. 2022. gadā veikto darbu kopsumma sasniedza 534 805 eiro. Cita projekta ietvaros Naujenes pagasta Vecstropos arī tika uzlabots apgaismojums un pilnībā pārbūvētas ielas 624 m garumā pie daudzdzīvokļu mājām 18. novembra ielā 387, 389 un 391.

2021. gadā pašvaldība realizēja virkni apgaismojuma projektu Kraujā, Līksnā, Kalupē, Biķerniekos, Maļutkos, Laucesā un Silenē.

Visos objektos uzstādītais LED apgaismojums ir aprīkots ar sistēmu vadības ierīcēm, kas reaģē uz dienas gaismu un ļauj ekonomēt elektrību.

Apkopoja: D. Bitiņš

Koncerts "Ziemas dziesmas" Bebrenē