Ziemassvētku gaidīšanas laiks Maļinovā

Kultūra

Gribas, lai baltā pasaulē
balti sniegi snieg,
Un pa baltiem lielceļiem
balti cilvēki iet.
Un, lai baltos cilvēkos
baltas domas dzimst.
Un, lai baltās darbdienās
balti svētki ir.
/I.Ziedonis/

Līdz ar pirmo Adventi ir atnācis Ziemassvētku brīnuma gaidīšanas laiks un aktīvas rosīšanās un darbošanās laiks. Personīgi man šis laiks ir tuvāks par pašiem svētkiem. Pašlaik ir daudz darbu padomā, jaunas idejas kuras jāpaspēj realizēt. Bibliotēkā notiek aktīva darbošanās lai izgatavotu jaunus dekorus kuri priecēs pagasta iedzīvotājus. No egļu zariem tapa rūķi kuri sargā ziemeļbriedi un pagasta lielo egli. Lielajai eglei jauni dekori radās no spontānas idejas, jauki, koši. Šogad bibliotēkā arī eglītes un eglīšu rotājumi tapa rodot ideju facebook, savs labums viena eglīte nenocirsta palika mežā un kaut kas interesants visu priekam.

Sadarbībā ar Maļinovas Saieta nama vadītāju organizējām radošu darbošanos, kur katrs varēja izgatavot un rast ideju pašdarinātam eglīšu rotājumam. Laiks darbojoties aizskrēja nemanot un tapa koši un interesanti darbiņi.

Sadarbībā ar Špoģu vidusskolas 12. a klasi, atbalstam labdarības akciju sarūpēt Ziemassvētku dāvanas Višķu sociālā aprūpes centra iemītniekiem. Teikšu Maļinovas pagasta iedzīvotāji diezgan aktīvi atsaucās uz aicinājumu un dāvanu skaits pieaug. Ir tik jauki, ka ir iespēja dāvāt sirds siltumu svētkos. Paskatoties uz balto ziemu aiz loga arī sirdī ielīst prieks, nu tas nekas, ka lieku reizi sniega lāpsta ir jāliek lietā. Ziema tomēr burvīga ar kupenām un eglēm sniega klātām. Saglabāsim sirdī svētku burvību un dāvāsim citiem. Priecīgus Ziemassvētkus!

Elvīra Kokina, Maļinovas pagasta bibliotēkas vadītāja

Ilūkstes jaunais prāvests Andrejs Trapučka: “Miers var būt tikai tad, kad rīkojies pēc sirdsapziņas”