Ziemassvētku brīnumainais laiks Špoģu vidusskolā

Izglītība

Pie labām domām gribas atgriezties,

Un vēlreiz visu izdomāt no gala,

Jo, kur ar gaismu esi saticies,

Tur mākonim būs vienmēr zelta mala.

/O. Vācietis/

Kad nāk tas brīnumainais Ziemassvētku laiks, kad katram sirsniņā ietrīcas kāda nojauta par šo svētku nozīmi, tad uz labiem darbiem nav neviens jāmudina, tie darīti tiek ar lielu prieku un no visas sirds. Ar tādu svētku prieku Ziemassvētkiem gatavojās visi Špoģu vidusskolas skolēni. Katrā sākumskolas klasītē ieejot juties kā mazā Ziemassvētku vecīša valstībā, kur mazie rūķi zīmēja, līmēja, veidoja brīnumainas lietas, kas veidoja katras klases īpašo Ziemassvētku noskaņu. Arvien biežāk klasēs atskanēja Ziemassvētku dziesmiņas, dzejolīši un ņipru soļu dipoņa, jo tuvojās tas laiks, kad tika gaidīts pats Ziemassvētku vecītis un ieraudzīta svētku galvenā rota – eglīte, kā vienmēr stalta, smaržīga un mirdzoša bumbiņās, guntiņās, virtenēs.

Pirmskolas audzēkņi Ziemassvētku gaidās tikās pasākumā “Ziemassvētku jampadracis mežā”, kur katrs varēja padižoties ar savu zaķīša, vāveres, lācīša, vilka vai rūķa tērpu, izdejot svētkiem dejas, dziedāt dziesmas un iet kopīgās rotaļās ar Ziemassvētku vecīti.

Sākumskolas skolēni pasākumā “Kaprīzās raganiņas sapnis” savos priekšnesumos atgādināja, ka tikai labais vairo labo. Ziemassvētku dziesmas skanēja gaiši un no sirds. Rotaļā  par Āzīti – Bucīti iesaistījās pats Ziemassvētku vecītis. Ludziņā par meža zvēriem tika atgādināts, ka ir jāklausa pieaugušie, citādi var neatrast ceļu uz mājām. Šoreiz zvēriņiem palīdzēja Rūķītis. Arī kaprīzā Raganiņa saprata, ka svētkus svinēt ar citiem kopā ir jautri, tikai kaprīzes ir jāaizmirst un jābūt pieklājīgai un labai.

Pamatskolas skolēni iesaistījās aktivitātēs “Sniegbaltītes glābšanas operācija”. 8.a klases skolēni  Sniegbaltīte ar septiņiem Rūķīšiem un Minioniem  rīkoja Ziemassvētku ballīti, uz kuru bija aicināti dažādu multfilmu varoņi:  Ezītis ar saviem draugiem, Šreks, Fiona, Ēzelis ar Kaķi, Jautrīši un Maša ar Lācīti. Visiem pasākuma dalībniekiem bija uzdevums noņemt lāstus no Sniegbaltītes, kuru apbūra ļauna Ragana, jo bez Sniegbaltītes ballīte nevarēja turpināties. Tikai kopīgiem spēkiem, dejojot, dziedot un palīdzot vienam otram, izdevās  pamodināt Sniegbaltīti, un visiem vēlreiz pārliecināties, ka brīnumi tiešām notiek.

Vidusskolas skolēni vienojās pasākumā “Deju svētki ziemas saulgriežos”. Pasākuma pamatideja bija Ziemas saulgriežu būtība – dienas cīņa ar nakti, kad nakts ir visgarākā gadā, pēc kuras diena paliek arvien garāka un garāka. Līdz ar to par galvenajiem vadītājiem tika izvēlēti skolēni – meitene un puisis, kuri tēloja Dienu  un Nakti . Dienas loma bija romantiska meitene, gaiša, labsirdīga, draudzīga un noskaņota uz pozitīvu, sirsnīgu attiecību veidošanu. Nakts loma bija lecīgs, pašpārliecināts puisis, kurš jūtas noteicējs attiecīgajā gada dienā, jo tumsas stundu ir krietni vairāk kā gaismas. Pasākuma idejas paspilgtināšanai tika izmantoti dažādi vizuālie noformēšanas elementi. Dažādu deju stilu un mūzikas izvēle padarīja kopējo pasākumu krāšņu, daudzveidīgu un interesantu pašiem dalībniekiem un pasākuma apmeklētājiem.

Vai tikai Ziemassvētkos ir jādara labie darbi? Kur paliek visi labie darbi un solījumi pēc svētkiem? Lai tie turpinās! Kā teica Ziemassvētku vecītis – dāvanas tiek tikai labiem, centīgiem un sirsnīgiem bērniem un arī pieaugušajiem.

Paldies visiem, kas radīja svētku noskaņu skolā, organizēja pasākumus un piedalījās ar Ziemassvētku priekšnesumiem!

Visiem vēlam veselību, veiksmi, izdošanos un daudz gaišu notikumu 2024.gadā!

Teksts: Špoģu vidusskolas skolotāji Marija Umbraško, Ludmila Kārkliņa, Svetlana Surgutova

Foto : Jānis Suveizda

Augšdaugavas novada jaunatnes 2023. gada noslēguma pasākums