Ziemassvētku atklātņu stāsti Kalupē

AKTUĀLI

Gada brīnumainākie svētki - Ziemassvētki - klauvē mums pie durvīm. Šogad tie ir citādāki, klusāki, bet ne mazāk sirsnīgi, ar izrotātām elegantām eglēm ārpusē un iedvesmai veidotu Ziemassvētku atklātņu izstādi Kalupes pagasta pārvaldes telpās. Neatkarīgi no tā, kas notiek pasaulē, katra atklātne vēsta savu dzīvespriecīgo stāstu ar krāsām un dažādu laiku svētku atribūtiku. Izstādes lielākais lepnums ir  kalupietes Teklas Svētiņas saglabātās aizvadītā gadsimta 30. - 70. gadu atklātnes ar savu īpašo noskaņu, vēstījumu un šarmu.

Vienlaikus šogad Kalupē atjaunojam senu un skaistu, bet aizmirstu svētku tradīciju. Īstu, taustāmu, pašu veidotu atklātņu sūtīšanu draugiem un kaimiņiem pa pastu. Par svētku noskaņas radīšanu, veidojot Ziemassvētku atklātnes,  jāpateicas Andžellai Nartišai.

Ziemassvētku atklātnes  var būt gan greznas, gan savā vienkāršībā skaistas un vienlaicīgi naivas, tās priecē mūsu acis, savukārt domās raisās patīkamas atmiņas, cerības un sapņi.

Priecīgus Ziemassvētkus!
Kalupes kultūras darba vadītāja
Inita Ivdra

Apmācību iespējas tiešsaistē projekta “Seno amatu jaunā dzīve” ietvaros