Zemessardzes 3. Latgales brigādē notiks paaugstinātas gatavības rotas sertifikācijas mācības

AKTUĀLI

No 4. līdz 11. augustam mācību poligonā “Meža Mackeviči” un Nīcgales pagastā norisināsies Zemessardzes 3. Latgales brigādes organizētās paaugstinātās gatavības rotas sertifikācijas mācības.

Mācību ietvaros tiks veikta individuālo iemaņu atkārtošana un speciālistu apmācība, noslēgumā pārbaudot apakšvienību spēju veikt kolektīvos uzdevumus.

Zemessargu apmācība notiks, pielietojot nometnes modeli, kurā zemessargi militārās iemaņas apgūst nepārtrauktā laika posmā.

Apmācību procesu nodrošinās Zemessardzes 3. Latgales brigādes instruktori un virsnieki.

Šīs mācības nodrošinās Zemessardzes 3. Latgales brigādes apakšvienību sagatavošanu dalībai Nacionālo bruņoto spēku militārajās mācībās “Namejs 2018”.

Militārās mācības “Namejs 2018” notiks no 2018. gada 20. augusta līdz 2. septembrim visā Latvijas teritorijā – ne tikai militārajos poligonos, bet arī ārpus tiem – pilsētās, pagastu centros vai infrastruktūras objektu tuvumā.

 Militārās mācības “Namejs 2018” ir Nacionālo bruņoto spēku četru gadu apvienotā militārā mācību cikla noslēgums. Tās ir līdz šim lielākās Nacionālo bruņoto spēku organizētās militārās mācības, kurās piedalīsies ne tikai Latvijas un sabiedroto spēku karavīri un zemessargi, bet arī rezerves karavīri, brīvprātīgie rezervisti un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls.

Zemessardzē uzņem Latvijas Republikas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem, un vēlas dienēt Zemessardzē. Lai iestātos Zemessardzē, jāsazinās ar dzīvesvietai tuvāko Zemessardzes bataljonu un jāsaņem tālākos norādījumus. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā – Prasības uzņemšanai Zemessardzē. Tur atrodama arī Zemessardzes bataljonu kontaktinformācija.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes teritorijā atrodas seši bataljoni – Zemessardzes 32. kājnieku bataljons Rēzeknē, Zemessardzes 34. artilērijas bataljons Daugavpilī, Zemessardzes 35. kājnieku bataljons Preiļos, Zemessardzes 55. kājnieku bataljons Aizkrauklē un Zemessardzes 56. kaujas nodrošinājuma bataljons Jēkabpilī, kā arī Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons Lūznavā, kas ir profesionālā dienesta karavīru vienība, kura pašreiz tiek aktīvi komplektēta un rada plašas iespējas Latvijas pilsoņiem apgūt karavīra profesiju ar turpmāko dienesta vietu Lūznavā, Rēzeknē vai Daugavpilī.

Iedzīvotāju ievērībai! 

11. augustā no pulksten 8.00 līdz 10.00 notiks militārās kolonnas virzīšanās caur Nīcgales mežiem, virzienā Izdegas – Dreiski – Nīcgale, tāpat Nīcgales ciematā, dzelzceļa stacijas tuvumā, notiks arī karavīru pārvietošanās.

Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

Foto: www.delfi.lv

Informāciju sagatavojusi:
dižkareive Ruta Surovcova
Zemessardzes 3. Latgales brigādes
Civilmilitārās sadarbības speciāliste
Tālrunis: 26192444
E-pasts: ruta.surovcova@mil.lv

Ambeļos pirmoreiz notiks Daugavpils novada Mednieku saiets