XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un VXI Deju svētkos Daugavpils novadu pārstāvēs 17 kolektīvi

AKTUĀLI

Preses konferencē Daugavpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne informēja, ka XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un VXI Deju svētkos Daugavpils novadu pārstāvēs 17 kolektīvi ar 360 dalībniekiem. Svētki ilgs no 1. līdz 8.jūlijam, piedāvājot plašu kultūras programmu. Kulminācijas pasākumi  ir 6. un 7. jūlijā Deju lieluzvedums “Māras zeme” Daugavas stadionā, kur piedalīsies 7 novada deju kolektīvi, savukārt 8. jūlijā, noslēguma koncertā “Zvaigžņu ceļā”, uz Mežaparka Lielās estrādes kāps Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa” jauktais koris “Latgale” un Naujenes pūtēju orķestris.

Svētku norises notiks vairākās vietās Rīgā, tostarp paredzēti arī bezmaksas pasākumi, kuros aplūkot varēs arī novada kolektīvu sniegumu. Tā, piemēram,  7. jūlijā Vērmanes dārzā paredzēta folkloras diena “Novadu sasaukšanās”, kurā piedalīsies četras novada folkloras kopas. 6. jūlijā Vērmanes dārzā varēs baudīt Pūtēju orķestru Dižkoncertu ar Naujenes pūtēju orķestra dalību. 5. jūlijā Vērmanes dārzā notiks mazākumtautībām veltīts koncerts “Rīta ausma”, kurā piedalīsies Naujenes mūzikas un mākslas skolas instrumentālais ansamblis un vokālais ansamblis “Līgaviņas” no Skrudalienas pagasta. Ar mazākumtautību kultūru saistīts arī vokālo ansambļu mūzikas koncerts “Laiku viju gredzenā” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, kur novadu pārstāvēs Naujenes instrumentālais ansamblis. Svētku nedēļu krāšņos arī Tautas lietišķās mākslas studija “Pūpoli”, kuri savas prasmes demonstrēs Vērmanes dārzā triju dienu garumā no 5. līdz 7. jūlijam.

5. jūlijā kokļu mūzikas koncertā Dailes teātrī savu artavu sniegs Špoģu mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansamblis “Dzirkstelīte” , savukārt 2. jūlijā koncertā “Vēl simts gadu dejai” Arēnā Rīga piedalīsies Līksnas pagasta  kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Daugaveņa”.

Tāpat Ināra Mukāne pastāstīja, ka dalībnieki svētku laikā dzīvos Ķengaraga vidusskolā. Amatiermākslas kolektīvu dalībnieku dzīvošana, ēdināšana un transports tiks nodrošināts, pateicoties Daugavpils novada pašvaldības budžeta finansējumam, kā arī valsts piešķirtajai mērķdotācijai. Mērķdotācija no valsts budžeta tiek rēķināta pēc dalībnieku skaita un dienām, ko tie pavada mēģinājumos un koncertos. Viena dalībnieka ēdināšanai paredzēti 8 eiro, savukārt par nakšņošanu skolā - 1.94 eiro dienā.

Pirts un zāļu festivāls Višķos 9.jūnijā