Višķu posteņa ugunsdzēsēji glābēji saņem jaunu specializēto autocisternu

AKTUĀLI

Turpinot papildināt specializēto transportlīdzekļu klāstu ar jaunām automašīnām, 2018. gada nogalē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona brigādes Daugavpils 2. daļas Višķu postenis saņēma jaunu ugunsdzēsības autocisternu MAN 6x6 ar ūdenstilpni 7 tonnām ūdens.

Jaunais specializētais transportlīdzeklis ir pilnībā aprīkots ar modernākajām glābšanas un dzēšanas ierīcēm, kā arī pielāgots Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vajadzībām.

Višķu postenis Daugavpils novadā veiksmīgi darbojas jau vairāk kā 30 gadu garumā, dodoties uz izsaukumiem uz blakusesošajiem pagastiem, kā arī Krāslavas un Aglonas novadiem. Jāsaka, ka šim postenim jaunā autocisterna bija nepieciešama jau ļoti sen un beidzot tā to sagaidījusi.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigādes komandiera vietnieks Valdis Straume atzīst, ka jaunais auto aprīkojuma ziņā ir ļoti labi nokomplektēts. Mašīnai ir ērts un plašs salons, kurā ir vieta četriem cilvēkiem - šoferim un trim ugunsdzēsējiem. “Salīdzinājumā ar veco mašīnu, ierašanās laiks uz notikuma vietu ar jauno mašīnu būs daudzreiz ātrāks. Otrkārt, ūdens daudzums šai mašīnai būs gandrīz trīs reizes lielāks nekā vecajai ZIL markas autocisternai. Arī aprīkojuma ziņā jaunā mašīna ir daudz labāk pielāgota, tādas pieejamas vairākās Eiropas valstīs, piemēram, Vācijā. Viņi arī strādā tieši ar tādu aprīkojumu”.

Valdis Straume arī norāda, ka ar jauno transportlīdzekli būs ērtāk strādāt, jo “viss salikts pa plauktiņiem”: “Te ir dūmu sūknis, kuram pievienojas arī gaisa vads. Šeit ir ugunsdzēsības hidrants ūdens ņemšanai ar speciālo atslēgu. Daugavpils pilsētā ir vairāki hidrantu veidi, šeit ir ugunsdzēsības stenders, kurš der Maskavas un Igaunijas tipa hidrantiem. Ūdens spiedvadi, hidroelevators. Ar to tiek uzsūkts neliels ūdens daudzums vietās, kur nevar tikt uzstādīts parasts sūknis. Elektrības kabeļi, augstspiediena šļūtene, kas paredzēta nelielam ūdens daudzumam, piemēram, uguns dzēšanai dzīvokļos, līdz ar to tiek nodarīts arī minimāls kaitējums mantai.  Tas var tikt izmantots arī degošu lapu vai mazu ugunsgrēku dzēšanai. Šeit atrodas arī vairāki dalītāji un pārejas”.

Jaunās mašīnas ūdens sūkņa jauda ir 50 litri sekundē. Uz mašīnas arī apgaismes masts 7 metru augstumā. Tas lieti noder negadījuma vietas izgaismošanai. Mašīnas komplektācijā arī pārnēsājamais sūknis, kad ugunsgrēka vietai nevar piekļūt tuvāk ar auto. Ir arī komplekts ceļu satiksmes negadījumu seku likvidēšanai, kas ir pašlaik modernākais.

Šobrīd VUGD rīcībā esošais tehniskais nodrošinājums joprojām ir nepietiekams. Pērnā gada pēdējo mēnešu laikā dienests saņēmis 12 jaunas specializētās autocisternas. Tomēr darbs pie autotransporta atjaunošanas ir jāturpina, paredzot tam finansējumu, jo joprojām vairāk nekā 45% no ugunsdzēsībai un glābšanas darbiem paredzētajiem transportlīdzekļiem ir ekspluatācijā vairāk nekā 20 gadus.

LLKC Daugavpils konsultāciju birojs aicina pieteikties mācībām