Višķāniete Agate Jermaļonoka prezentē mūzikas video klipu

AKTUĀLI

9. decembrī atpūtas bāzē “Vīrogna” notika zīmīgs pasākums jauno talantu popularizēšanā – Višķu pagasta iedzīvotājas Agates Jermaļonokas oriģināldziesmas “The way to the abode of dreams” videoklipa prezentācija.

Vakara gaitā par idejām tālākajai attīstībai dalījās dziesmas komponists Jurijs Borins, video klipa tapšanas idejas iniciātors Jānis Briška, radošā filmēšanas studijas “3KM” pārstāvji Sandra un Jānis Rimicāni, kā arī dziesmas izpildītāja Agate Jermaļonoka. Muzikālo noformējumu nodoršināja Višķu pagasta sieviešu vokālais ansamblis“Anima Corde”.

Pasākuma viesus, ienākot telpā, sagaidīja īsta Ziemassvētku pasakas atmosfēra, par ko parūpējās floriste Agnese Jermaļonoka. Vakara gaitā vadītāja, Māra Some, aicināja dalīties ar dziesmas un video tapšanas procesu galvenās iesaistītās personas, kā piemēram, dziesmas komponists Jurijs Borins atzina, ka nebūtu gaidījis, ka šis skaņdarbs novedīs pie tik liela panākuma, ko atbalstīja tik daudzas institūcijas un uzņēmēji. Jurija un Agates kopdarbs tika uzsākts pusotru gadu atpakaļ, kas notika, pateicoties kopējām paziņām, kā rezultātā Agate ideāli derēja, lai izpildītu Jurija dziesmu. Jurijs arī piebilda, ka viņam padomā ir vēl daži skaņdarbi, kur viņš vēlētos iesaistīt Agati, lai turpināt attīstīties un popularizēt Latgales dziedošos māksliniekus, piemēram piedaloties Eirovīzijas atlasē Latvijā. Uz dažiem jautājumiem atbildēja arī Višķu pagasta jaunatnes lietu speciālists Jānis Briška, kas bija iniciators tam, lai dziesmai taptu video klips. Iesniedzot projektu Daugavpils novada domei, tika gūts atbalsts tālākam darbam. Jānis dalījās arī ar dažiem nostaļģiskiem stāstiem par Agates muzikālajiem pirmsākumiem, jo atceras kā pirmo reizi viņu dzirdēja kādā no Špoģu vidusskolas pasākumiem, neticot mazās dziedātājas spēcīgajai balsij. Pēc uzstāšanās vidusskolēni lūdza Agates autogrāfu, smejoties, ka tas varētu nākotnē maksāt lielu naudu, kas zin, ispējams tas tiešām piepildīsies. Tuvojoties pasākuma kulminācijai, video klipa prezentācijai, tika uzrunāti arī klipa režisori no studijas “3KM” Sandra un Jānis Rimicāni, kas pastāstīja par filmēšanas aizkulisēm, kā arī patīkamo izbrīnu par jauno mākslinieku talantiem. Video klips vēsta par kādas meitenītes izdomātiem sapņu tēliem, kas parādās brīdī, kad vecāki nepievērš viņai uzmanību. Katru nakti sapņi aiznes viņu citā pasaulē, kura ir pilna piedzīvojumu, mīlestības un brīnumu. Klips tika filmēts Latgales skaistākajās vietās- Andrupenes mazā purva takā, Luknas ezerā un Nīcgales parkā. Klips prezentē skaistāko no Latgales – gan šeit mītošos jaunos māksliniekus, kas tikai veido savu ceļu, gan skaisto dabu, kas ikdienu iedvesmo. Vakara noslēgumā Agate vēlējās pateikties visiem, kas tika iesaistīti pasākuma un video klipa tapšanā. Paldies par atbalstu: Daugavpils novada domei, Višķu pagasta pārvaldes kolektīvam, uzņēmējam Aleksandram Harlamovam, Elitai un Jurim Orlovskiem, studijai “3KM” un Gribustu ģimenei, Andrejam Repinam, Diānai Kļavinskai un Viktoram Ļeonovičam.

Vēlam Agatei un Jurijam tālākos panākumus arī turpmāk.

Video klipu var atrast video koplietošanas vietnē Youtube:

Informāciju sagatavoja: Višķu pagasta Sabiedriskā centra vadītāja Anna Sintija Ivanova

Naujenes tautas bibliotēka aicina