Virtuālā izstāde ”1941. gada 14. jūnijs tautas atmiņā un literatūrā”

AKTUĀLI

1941. gada 14. jūnijs ir viena no traģiskākajām un drūmākajām dienām Latvijas jaunāko laiku vēsturē. Šajā dienā latviešu tauta piedzīvoja pirmo civiliedzīvotāju masu deportāciju. Tajā Latvija zaudēja vairāk nekā 15 000 cilvēku, no kuriem vairāk nekā 6000 gāja bojā.  1941.gada 14.jūnija rīts bija tāds pats kā citi vasaras rīti. Un tomēr atšķirīgs, jo vairāk nekā 15 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju to piedzīvoja lopu vagonos pie valsts austrumu robežas. Bija sācies ilgs, smags un sāpīgs ceļš pretī nezināmajam. Daudziem no viņiem – pēdējais ceļš. 2021.gadā aprit 80 gadi kopš pirmās masu deportācijas un 14. jūnijs ir Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena.

Naujenes tautas bibliotēkas virtuālo izstādi var aplūkot šeit:  https://prezi.com/p/nxgfc4pylx1f/1941gada-14junijs-tautas-atmina-un-literatura-dazadu-avotu-un-resursu-apskats/?present=1

Sibīrijas bērnu salauztie likteņi