Viļņā tiks atklāta izstāde “Līksna. Vabole. Kalupe. Nīcgale. Vēsturiskās liecības”

AKTUĀLI

7. septembrī plkst.17.00 Viļņā, Lietuvas teātra, mūzikas un kino muzejā, tiks atklāta Skrindu dzimtas muzeja un biedrības “LIXTEN” veidotā ceļojošā izstāde “Līksna. Vabole. Kalupe. Nīcgale. Vēsturiskās liecības”.

Izstādes 12 baneros ir apkopota Daugavpils novada vēsturnieku un novadpētnieku uzkrātā informācija par vēsturiski nozīmīgiem kultūras mantojuma objektiem, notikumiem un personībām Daugavpils novada Līksnas, Vaboles, Kalupes un Nīcgales pagastu teritorijā.

Izstādes eksponēšana Viļņā ir tapusi, pateicoties biedrības “LIXTEN” un Lietuvas Emīlijas Plāteres biedrības sadarbībai.

Līdz tam izstāde jau tika eksponēta Lietuvas pilsētā Šviekšnā. Šī pilsēta, savulaik, ir veidojusies ap grāfu Plāteru dzimtas rezidenci.

Lietuvas vēsturnieki un novadpētnieki ir ieinteresēti iepazīt Daugavpils novada vēsturisko notikumu gaitas īpatnības un grāfu Plāteru-Zībergu atstāto bagāto kultūras mantojumu, kas kārtējo reizi norāda uz Lietuvas un Latvijas ciešo saikni kultūras mantojumā.

Šī gada vasarā Emīlijas Plāteres biedrības pārstāvji bija atveduši izstādi ”Plāteri- Šviekšnas grāfi”, kura bija skatāma visu vasaru Līksnas bibliotēkā un Skrindu dzimtas muzejā.

Nelielā ekskursijā š.g. 8. jūlijā lietuviešu kolēģi iepazinās ar Plāteru dzimtas atstātā kultūras mantojuma objektiem Daugavpils, Aglonas un Krāslavas novados.

Informāciju sagatavojusi:
Brigita Madelāne

Līksnā pulcējās pludmales volejbola entuziasti