Viktora Vonoga 100 gadu atcerei veltīts pasākums

AKTUĀLI

Kad? 2020. gada 11. oktobrī, plkst. 12:00 Kur? Nīcgales katoļu baznīcā Kas notiks? Aizlūgums novadnieka, literatūrvēsturnieka VIKTORA VONOGA 100 gadu atcerei Būs iespēja iegādāties Jura Vanaga grāmatu "Dzimtajā pusē. Stāsti par Pļavu Vonogu ļaudīm". Aicinām Dievnamā ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības drošības noteikumus! Literatūrvēsturnieks, letonists Viktors Vonogs dzimis 1920. gada 12. oktobrī Nīcgales pagasta Pļovu Vonogos. Mācījies Līksnas un Vaboles pamatskolās, Rīgas 1. un Aglonas ģimnāzijā. Studējis Latvijas Universitātes Baltu filoloģijas nodaļā. Vairākos latgaliešu periodiskajos izdevumos publicējis apcerējumus, recenzijas un stāstus. Darbojies gan literatūrvēstures jomā, gan baleristikā. Pētījis senākos latgaliešu rakstus un vācis materiālus par Latgales folkloras krājējiem. Sarakstījis grāmatu „Rokstu krōjums latgaļu drukas aizlīguma atceļšonas 40 godu atcerei”. Aspirants, pēc tam docētājs LVU filoloģijas fakultātē, skolotājs, Raiņa Literatūras un mākslas vēstures muzeja zinātniskais līdzstrādnieks. Rediģējis latgaliešu rakstu valodā izdotās grāmatas. Miris 1995. gada 13. novembrī. Apbedīts Līksnas Mišteļu kapos. Informāciju sagatavoja Ruta Bogdanova, Nīcgales pagasta tautas bibliotēkas vadītāja

Covid-19 pagaidām nav ietekmējis mācību procesu novadā