Vecsalienas muižā tapuši jauni mākslas darbi

AKTUĀLI

Jau trešo gadu Vecsalienas muižas pilī norisinājās  gleznošanas plenērs. Šogad tas noritēja ar nosaukumu "Vasaras krāsas" un ilga piecas dienas no 25. līdz 29. jūlijam. Plenērā piedalījās 15 mākslinieki no dažādām Latvijas pilsētām un  Lietuvas: mākslinieki no Daugavpils – Nataļja Marinoha, Inara Petrusevič, Jūlija un Anastasija Kuļgajevas, Nataļja Krjukova, Alina Petkune, Lelde Kundziņa, Jeļena Ondzule, no Rīgas - Ilgvars Zalāns un Elīne Buka, no Preiļiem - Jānis Plivda, no Jēkabpils - Arnis Zarinka, no Līvaniem - Kristīne Lipkova, no Gulbenes - Rūta Dimdiņa,  māksliniece no Lietuvas - Diana Zviedriene.

Mīļš paldies māksliniekiem, ka ļāva mums paskatīties no cita skata uz mūsu burvīgām ainām!

Plenēra sākumā dalībnieki devās ekskursijā pa  Salienas un Vecsalienas pagastiem, kur smēlās iedvesmu radošumam, apbrīnojot vietējos apskates objektus. Vakarā pēc radošas dienas mākslinieki atpūtās, baudot deju  kolektīva „Alisa” priekšnesumus.

Nākamajā vakarā pilī dejoja jau paši mākslinieki. Vēsturiskās dejas demonstrēja deju kolektīvs "Senlaiku motīvi", Jeļenas Pasternakas vadībā. Pēc uzstāšanās Jeļena rīkoja deju meistarklasi māksliniekiem.

Plenērs noslēdzās ar darbu izstādes atklāšanu. Pēc mākslinieku apbalvošanas par dalību plenērā, izstādes apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar mākslas darbiem un izbaudīt Karolīnas Hrapānes saksofona spēli.

Plenēra laikā dažādās tehnikās tapa 55 mākslas darbi, kuri Vecsalienas muižas pilī apskatāmi līdz 31. augustam.

Sagatavoja Salienas kultūras nama vadītāja, plenēra organizatore Jeļena Ondzule

Foto no plenēra mākslinieku arhīviem

Lauras Feldbergas objektu un instalāciju izstāde "Baltie darbi" Bebrenē