Vecas piena kannas pārtop mākslas darbos

AKTUĀLI

9. jūlijā Medumos notika radošā darbnīca "Ziedošā kanna", pulcinot gan profesionālus māksliniekus, gan amatierus, lai kopīgi ļautos radošai atmosfērai un apgleznotu vecas piena kannas.

Medumu Tautas nama vadītāja Anita Drozdova sarūpēja un sagatavoja darbam dažāda lieluma traukus. Pateicoties kāda sponsora dāsnumam, mākslinieku rīcībā bija gan krāsas, gan otas, atlika vien ķerties pie darba un īstenot savu ieceri.

Patīkamu noskaņu radīja mūzikas skolas audzēkņu Emīlijas Soldatenkovas un Daniila Kravčenko izpildījums. Pati flautiste Emīlija iesaistījās arī gleznošanas darbnīcā. Namamāte sarūpēja pasākuma dalībniekiem arī gardu cienastu.

Lielākoties mākslinieki izvēlējās uz kannām attēlot dabas ainavas – Medumu ziedošās pļavas un ezeru.

Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas dalībniece Natālija Krjukova iedvesmojas no apkārtējās pasaules, mūzikas un cenšas tver mirkļus, savos darbos spēlējoties ar kontrastiem un spilgtām krāsām. Uz sarūsējušās kannas virsmas viņa uzbūra nelielu ezera sonāti.  

Īstu mākslas darbu radīja pieredzējis mākslinieks Boriss Borisovs, kura kontā jau ir vairāk nekā 300 darbi, gleznoti ar temperu un eļļas krāsām. Būdams pēc profesijas inženieris, Boriss pašmācības ceļā apguvis gleznošanu un sarīkojis jau neskaitāmas izstādes, gūstot atzinību arī ārpus Latvijas.

Gleznošana kā vaļasprieks ir radošās darbnīcas dalībniecēm Jeļenai Požarskai un Inesei Minovai, kuras šo jomu apgūst soli pa solim pašmācības ceļā. Jeļenas izpildījumā piena kanna izplauka krāšņos ziedos, savukārt Inese uzgleznoja Medumu ezeru vakara noskaņā.

Skaistu gleznojumu uz piena kannas radīja pensionāre Janina Zajceva, kura īsi pirms pandēmijas sāka apgūt akvareļu tehniku un uzgleznojusi jau vairāk nekā 150 darbus.

Mākslai ļāvās arī jaunieši. Filipa Lifare mācās mūzikas skolā un interesējas par glezniecību. Stanislavs Lifars ieguvis grafiķa iemaņas Polijā, veido video spēles un aizraujas ar zīmēšanu. Savukārt medumiete Līga Surmoviča Saules skolā apgūst reklāmas dizainu, brīvajā laikā aizraujas ar akvareļiem un rokdarbiem.

Gatavos darbus ikviens varēs aplūkot Medumu pagasta svētkos augustā.

Teksts: Inese Minova

Foto: Inese Minova, Anita Drozdova

Piedalies jauniešu apmācībās “Kopā Garšīgāk!”