Valsts svētki Demenes pagastā

Demenes pagasts

Novembrī mēs sajūtam kopīgu prieku par Latvijas Dzimšanas dienu, par to, ka mēs visi esam kopā šajās dienās, un neskatoties uz atšķirībām, mūs vieno mūsu dzimtene – Latvija. Kā ik gadu, arī šogad Demenes pagasta iedzīvotāji vienojās valsts svētku svinēšanas dažādās norisēs.

11. novembrī Demenes un Laucesas pagasta jaunieši brauca uz Daugavpili, kur kopā ar Daugavpils pilsētas un Augšdaugavas novada iedzīvotājiem, karavīriem, robežsargiem un jaunsargiem vienojās kopīgā Lāčplēša dienai veltītā lāpu gājienā, lai pateiktos Latvijas valsts dibinātājiem un brīvības cīnītājiem. Pēc gājiena lāpas tika uzstādītas Latvijas stilizētajā kontūrā Vienības laukumā. Arī pie Demenes kultūras nama tika iedegtas sveces.

14. novembrī, Kumbuļu pakalpojumu centrā notika radošā stunda “Latvijas valsts svētkus sagaidot”. Bērni un jaunieši veidoja svētku piespraudes sev un saviem tuviniekiem.

15. novembrī, sagaidot Latvijas Dzimšanas dienu, bibliotēkā notika pasākums pirmsskolas vecuma bērniem "Latvija - mūsu mājas". Bērni sagatavoja zīmējumus, kur attēloja savu māju, kopīgi veidoja karodziņus, klausījās stāstu par Latviju - un kopīgi izvietoja uz kartes, kas ir mūsu dabas bagātība - augus, dzīvniekus, zivis, un starp viņiem ir arī mūsu mājas un mēs paši.

16. novembrī Demenes kultūras namā notika meistarklase jauniešiem “Svētku kūciņas”. Pateicoties Svetlanai Markulei, meistarklases laikā jaunieši iemācījās cept vaniļas kūciņas, gatavot krēmu. Tika uzceptas 105 kūciņas, ar kurām tika cienāti svētku koncerta “Ar Latviju sirdī” viesi un dalībnieki.

17. novembrī Demenē notika Latvijas Republikas Proklamēšanas 105. gadadienai veltīts pasākums

Pasākums noritēja 2 daļās. Pirmajā daļā aktivitātes notika laukumā pie Demenes kultūras nama, kur visi interesenti  varēja apskatīt Latvijas militārā ekipējuma, tehnikas un ieroču izstādi. Klātesošie varēja nogaršot lauka virtuvē gatavotu putru, ko gatavoja Zemessardzes 34. kājnieku bataljons.

Demenes kultūras namā visi interesenti varēja apskatīt Viktora Petaško izstādi “Saktu saktas rotājās”, piedalīties radošajā darbnīcā “Mana sakta” un   zibakcijā “105”.

Pasākuma otrajā daļā notika svētku koncerts “Ar Latviju sirdī”, kurā izskanēja labākie novēlojumi mūsu dzimtenei- vārdu, dziesmu un deju valodā.

Koncertu ar uzrunu atklāja Demenes pagasta pārvaldes vadītāja p.i. Visvaldis Ločs, kurš apsveica visus klātesošos ar valsts svētkiem, novēlēja visiem labklājību, stipru veselību un mieru. Pateicās par visu to labo, ko cilvēki dara Demenes pagasta un Latvijas labā.

Tad visi klātesošie kopā ar vokālo ansambli “Aizturi elpu!” (vad. Zigfrīds Pļiska) vienojās kopīgā Latvijas himnas dziedāšanā.

Pasākuma laikā ar Augšdaugavas novada domes Pateicības rakstu par radošu un aktīvu dalību Demenes kultūras un sabiedriskajā dzīvē tika apbalvota Jolanta Morozova.

Klātesošos uzrunāja arī Augšdaugavas novada deputāts Aleksejs Mackevičš.

Turpinājumā visiem klātesošajiem bija iespēja baudīt skaistu un sirsnīgu koncertu, ko dāvāja Demenes KN amatiermākslas kolektīvi: deju grupa “Dzīvīte” (vad. Māris Akerbergs), VA “Aizturi elpu!” (vad. Zigfrīds Pļiska), Zemgales vidusskolas sākumskolas koris (vad. Jeļena Andrejeva) un Daugavpils valstpilsētas pašvaldības iestādes "Krievu kultūras centrs" jauniešu deju kolektīvs "Uzori" (mākslinieciskā vadītāja Arina Popova).

Pasākums noslēdzās ar svētku cienastu – “Svētku kūciņas” un kopīgu sveču iedegšanu Latvijas stilizētajā kontūrā pie Demenes kultūras nama.

Paldies kolektīviem par skaisto priekšnesumu, kas uzdāvināja prieka sajūtu. Paldies Zemessardzes 34.kājnieku bataljonam par atsaucību un atbalstu, par izstādi un gatavotu putru. Paldies par dalību Zemgales vidusskolai un viesiem, kas atnāca uz pasākumu un piepildīja Demenes kultūras namu ar tik sirsnīgu un dzīvespriecīgu atmosfēru!

18. novembrī laukumā pie Demenes kultūras nama notika akcija “Mūsu gaisma Latvijai”. Klātesošie vēlreiz izgaismoja Latvijas karti kontūrā.

Pateicamies Demenes pagasta pārvaldei un Augšdaugavas novada domei par finansiālo atbalstu valsts svētku pasākumu organizēšanā.

Jaunākās grāmatas Augšdaugavas novada kopkatalogā