Vaboles skolēni noskatās Daugavpils teātra lugu “Spreideits”

Izglītība

6.decembrī Vaboles vidusskolas 1.-4.klases skolēni apmeklēja Daugavpils teātri un noskatījās Māra Korsieša veidoto lugu Spreideits. Skatītāji varēja vērot lugas pirmizrādi latgaliešu valodā. Šī izrāde tapusi pēc A.Brigaderes pasaku lugas "Sprīdītis” motīviem.

Skatītājiem bija lieliska iespēja vērot brīnišķīgu aktierspēli, horeogrāfijas un gaismu efektu saliedētu darbību, kas ievilināja mazos un lielos skatītāju pasaku pasaulē: tumšajā mežā pie Vēja mātes un Meža mātes, just līdzi Sprīdītim cīņā ar milzi, un pašu nelabo, izturot Sīkstuļa pārbaudījumus, izglābjot princesi un visbeidzot gūstot atziņu, ka nekur nav tik labi kā mājās, atgriezties pie saviem mīļajiem.

Šis teātra apmeklējums skolēniem attīstīja lokālo patriotismu, deva ieskatu latgaliešu tradīcijās un iespēju iepazīt teātra darbinieku profesijas: režisors, scenogrāfs, aktieris, administrators, tērpu mākslinieks, u.c.

Inga Miezīte-Pučinska, sākumskolas skolotāja

Kultūrā bez dulluma neiztikt