Vaboles skolēni izzina mākslas pasauli

Izglītība

21. septembrī  Vaboles vidusskolas 1.-4. klases skolēni devās mācību ekskursijā projekta Skolas soma  ietvaros uz Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzeju. Skolēni klausījās interaktīvu lekciju par Baroka laika mākslu un apģērbu, beigās iesaistoties interaktīvā spēlē grupās par iepriekš dzirdēto. Savukārt Marka Rotko mākslas centrā skolēni iepazina māla mākslas veidu, apskatot mākslinieku izstādi, kopā ar gidu noskaidrojot kādas pasakas motīvi vai varoņi ir attēloti mālā. Kā arī apguva grafikas mākslas veidu nospieduma tehnikā, paši iejutās mākslinieku lomā un izveidoja katrs savu mākslas darbu. Ekskursiju noslēdza Latgales zoodārza apmeklējums, kur skolēni iepazina mazos eksotiskos dzīvniekus, uzzināja kā tie dzīvo brīvā dabā un no kā pārtiek. Skolēni apmierināti un gandarīti par redzēto atgriezās skolā.

Inga Miezīte-Pučinska, Vaboles vidusskolas 4.klases audzinātāja

Valsts svētku pasākumi Taborē