Vaboles sākumskolēni galvaspilsētā Rīgā

Izglītība

14. aprīļa agrā rīta stundā itin moži Vaboles 1. - 4.klašu skolēni ‘’Skolas somas‘ ’ietvaros devās uz Rīgu. Lielākajai daļai skolēnu tas bija pirmais tālais ceļojums.

Ekskursiju sākām ar mūsu tautas brīvības simbola- Brīvības pieminekļa apmeklējumu. Skolēnus pārsteidza tā augstums, skaistums, varenums, goda sardze pieminekļa pakājē, patruļa.

Tālāk mūsu ceļš vijās pa mazajām Vecrīgas ieliņām, kur vērojām ēkas, parkus, pieminekļus.

Līdz nonācām pie Latvijas Nacionālā dabas muzeja, kur zinošu gidu pavadībā iepazinām putnu, zīdītāju un iežu ekspozīcijas, kā arī guvām atbildes uz mums interesējošajiem jautājumiem.

Apmeklējot ‘’Zinātnes Zonu ‘’jeb zinātnes laboratoriju, uzzinājām daudz jauna par vielām un to pārvērtībām, vērojām prasmīgu ķīmiķu eksperimentus un darbojāmies paši. Tur bija jautri, neaizmirstami un nedaudz noslēpumaini. Tas veicinās skolēnu zinātkāri par ķīmiju un fiziku. Atpakaļceļā vērojām dabu, pamanījām plūdus, putnus, iegādājām ‘’Liepkalnos‘’ cepto maizīti, lai mājās pārrunājot ar vecākiem par ekskursijā gūtajiem iespaidiem, varētu kopīgi baudīt kārtīgu rudzu maizes šķēli un krāt spēkus pavasarim.

Ināra Lazdāne, sākumskolas skolotāja

Cirka izrāde kultūras centrā "Vārpa"