Vaboles pamatskolas 6.klases ciemojas Līksnas bibliotēkā uz izstādi

Izglītība

Pēc Līksnas pagasta bibliotekāres Elitas Poļakovas laipnā aicinājuma Vaboles pamatskolas 6.klases skolēni apmeklēja Raiņa un Aspazijas muzeja sagatavoto izstādi "Negaidīti priekšmeti Raiņa un Aspazijas bibliotēkā". Mūs sagaidīja pasākumu vadīja Agnese Timofejeva - Raiņa muzeja "Tadenava" vecākā speciāliste, kas iepazīstināja ar izstādes eksponātiem - Ievas Jurjānes radītajiem mākslas darbiem – eksponēto grāmatu portretiem, krāšņām vīzijām no Raiņa un Aspazijas dzīves un dažādiem priekšmetiem. Piemēram interesanti bija redzēt pagājušā gadsimta sākuma konfekšu papīriņus, ko Rainis bija ielicis lasītajās grāmatās vai arī sausos augus, kas starp grāmatas lapām ir pārvērtušies par herbāriju. Īpaši Rainim paticis par grāmatzīmēm izmantot lauru lapas.

Skolēni iesaistījās Agneses Timofejevas vadītajā muzejstundā, kur skolēniem bija jāievieto Raiņa bērnu dzejoļos izlaistos vārdus, jāatšifrē viltīgajā pupiņu valodā uzrakstīto dzejoli un jāprot secīgi visiem kopā to izlasīt. Vispatīkamākā bija praktiskā darbošanās – skolēni varēja izveidot no sakaltētiem ziediņiem un lapiņām savu grāmatzīmi. Tās izdevās radoši skaistas!

Paldies bibliotekārei Elitai un muzeja speciālistei Agnesei par sirsnīgo, silto un lietderīgi aizvadīto nodarbību. Katra skolēnu darbošanās paver plašāku redzesloku uz lietām un notikumiem, ļauj domāt, sajust un novērtēt!

Vaboles vidusskolas direktores vieniece un 6.klases audzinātāja Ingrīda Litiņa

Bruņotie spēki aicina pieteikties rezervistu militārās pamatapmācības kursam