Vaboles 45.gaidu vienības aktīvā rudens un ziemas sezona

Izglītība

Vaboles 45.gaidu vienības meitenes ir pavadījušas aktīvu un darbīgu rudens un ziemas sezonu. Starp ikdienas mazajiem labajiem darbiem meitenes ir veikušas arī lielākus un atbildīgākus labos darbus. Labo darbu nedēļas ietvaros gaidas palīdzēja Līksnas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcas Sirds dārza labiekārtošanā. Gaidas piedalījās Latgales reģionālās televīzijas raidījumā "ŽIK!", kur stāstīja par "Skautu un gaidu" kustību. 11.novembrī gaidas devās uz Daugavpili, lai piedalītos Lāčplēša dienai veltītajā lāpu gājienā. Š.g. 16. novembrī notika pasākums par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienai, kur Augšdaugavas novada dome pasniedza atzinības rakstu vad. Ingrīdai Litiņai par ilggadēju un prasmīgu Vaboles 45.gaidu vienības vadīšanu un sirdsdegsmi jaunās paaudzes patriorisma veidošanā. 19. decembrī Vaboles 45.gaidu vienības gaidas devās apciemot un iepriecināt Vaboles pagasta vientuļos iedzīvotājus. Meitenes bija sagatavojušas Ziemassvētku apsveikumus, pašdarinātus eņģelīšus kā eglītes rotājums un sirdsiltu apsveikumu – Ziemassvētku dziesmas flautas spēles pavadījumā un dzejoļus.

Savukārt, 21.decemebrī, pateicoties organizācijai "Gribu palīdzēt bēgļiem", gaidas devās uz Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centru "Daugavpils", kur kopā ar bēgļu bērniem veidoja dažādas Ziemassvētku dekorācijas no papīra. 19. janvāra vakarā Līksnas kultūras namā notika Barikāžu dienai veltīts atceres pasākums, kur gaidas pasākuma apmeklētājiem iemācīja kā cept ugunskura maizi un pagatavoja siltu tēju.

Šobrīd Vaboles 45.gaidu vienības gaidas gatavojas Draudzības dienas pasākumam 24.februārī, kur vienībā tiks uzņemtas jaunās gaidas. Gaidu moto skan: Es daru un man patīk! Mēs darām un mums patīk!

Zane Ozola, Vaboles 45.gaidu vienības vadītāja

Izstāde "Vaska sveces" Vabolē