Vabolē skanēja un ziedēja Annas diena

AKTUĀLI

26. jūlijā visā Latvijā tiek suminātas Annas. Vaboles pagastā Annas diena īpaši tiek svinēta jau vairāk nekā 20 gadus. Izņēmums nebija arī šis gads, tiesa, ņemot vērā esošo epidemioloģisko situāciju, aicināt kuplā skaitā pasākuma viesus nebija iespējas.

Tradicionāla šo svētku rota pagastā ir krāšņa ziedu izstāde. Dažādas ziedu kompozīcijas pie pagasta kultūras nama priecē ikvienu pagasta iedzīvotāju un viesi.

Vaboles Kultūras nama direktore Vija Pabērze pastāstīja, ka Vabolē pirms daudziem gadiem dzīvoja 36 Annas, viņas tika pulcinātas kā saimnieces. Pamazām pasākums kļuva par tradīciju ar skaistu ziedu izstādi “Ziedi no Annas dārza”, bet saimnieces pasākuma norises vietā no dažādiem produktiem gatavoja cienastu. Diemžēl pašlaik saimnieču publiska rosīšanās vēl nav atļauta, toties ziedu Annas dienā gan netrūka. Tie sarūpēti no 17 Vaboles iedzīvotāju dārziem.

Šogad pasākums papildināts ar Annas dienas stidziņu, kurā varēja satikt Augšdaugavas novada etnogrāfisko ansambli “Vabaļis”, folkloras kopas “Kolupkas”, “Speiga” un “Atzola”, kā arī Preiļu novada folkloras kopu “Naktineica”, kas visām Annām veltīja muzikālu sveicienu. “Šī folkloras taciņa sasaucas ar mūsu novada folkloras kopu sadziedāšanās pasākumu, kas vairākkārt tika pārcelts, bet šodien mēs tādā veidā satiekamies parkā uz stidziņas,” teic Vija Pabērze.

Vaboles muižas parkā var aplūkot arī brīvdabas fotoizstādi, kas veltīta Vaboles pagasta etnogrāfiska ansambļa “Vabaļis” 15 gadu jubilejai.

Teksts, foto: Inese Minova

Norisinājās pirmās Mājas kafejnīcu dienas Kalkūnē