Vabolē noritēja pasākums “Tauru skaņas”

AKTUĀLI

18. jūnijā Vaboles parkā norisinājās pasākums “Tauru skaņas”, kura laikā radošās norises dienas garumā notika vairākās parka vietās, un nodarbi sev varēja atrast ikviens.

Vaboles muižas parkā sākumā muzicēja Augšdaugavas novada Naujenes Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestris (vadītājs Marats Zaletilo), bet vēlāk vēsturisko deju meistarklasi, kurā varēja iesaistīties arī pasākuma dalībnieki, novadīja Jeļena Posternaka.

Pie Lielā muižas putras katla viesi un dalībnieki tika cienāti ar putru, bet pasākuma izskaņā Daugavpils profesionālā pūtēju orķestra “DAUGAVA” (vadītājs Arnolds Grīnberts) dalībnieki koncertēja kopā ar solistu Sandi Ulpi.

Pasākuma laikā apmeklētājiem bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs - loka šaušanā, lielās parka dambretes laukuma atklāšanas spēlē, meistarklasē kokgriešanā “No koka kluča līdz abrai, no zara līdz karotei”, kuru vadīja kokgriešanas meistars Varis Vilcāns, kā arī bija skatāma amatnieka darbu izstāde. Tajā bija iespēja iegādāties vai pieteikt amatnieka darbus.

Pasākuma laikā Skrindu dzimtas muzejā bija skatāmas vairākas izstādes - “Grāfu Plāteru - Zībergu kultūrvēsturiskais mantojums mums līdzās”, “Latgales garša”, “No Latgales saimnieču bufetes”. Skrindu dzimtas muzeju pasākuma laikā varēja apmeklēt bez ieejas maksas.

Pasākumu atbalstīja Augšdaugavas novada dome, Vaboles pagasta pārvalde, Skrindu dzimtas muzejs.

Ilūkstē notiks velo - foto orientēšanās sacensības