Tikšanās ar sienas dekoru autoru Antonu Salīti Maļinovas pagasta bibliotēkā

Kultūra

29.februāri Maļinovas pagasta bibliotēkā notika tikšanās ar sienas dekoru izstādes “Latvju rakstu zīmes un krāsu ritmi ” autoru Antonu Salīti. Savos 80 gados Antons jūtas enerģijas un ideju pilns, jo latvju zīmes dod spēku un enerģiju dzīvei un darbam. Darināt dekorus Antons uzsāka 2006. gadā aizejot pensijā. Uz bambusa pamatnes tiek līmētas šķeltas koka klūdziņas, kuras ir krāsotas un sagrieztas vajadzīgajā garumā. Idejas meklējamas gan grāmatās, gan žurnālos. Viena dekora izgatavošanai nepieciešamas 5 -10 dienas. Dzīvesbiedre Monika ir neaizstājams atbalsts radošajā darbā. Pasākuma dalībniekiem dāvanai Antons atveda suvenīrus, pašgatavotas spēka zīmes atbilstoši horoskopam, ko var izmantot kā eglīšu rotājumus Ziemassvētkos. Arī bibliotēka saņēma dāvanu sienas dekoru “Spēka zīmi”. Sarunas turpinājās sirsnīgā atmosfērā pie smaržīgas piparmētru tējas tases un pašcepta pīrāga.

Paldies Antonam par sirsnīgām sarunām un latviskiem darbiem, lai veselība un spēks vēl daudzus gadus!

Maļinovas pagasta bibliotēkas vadītāja Elvīra Kokina

3. marts- Pasaules dzirdes diena