Tiks atklāta fotogrāfiju izstāde “Latgales veltījums Latvijai”

Kultūra

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu, 2017.gada 15.novembrī plkst.17.00 Rīgā, Sv. Pētera baznīcā tiks atklāta fotogrāfiju izstāde “Latgales veltījums Latvijai”!

Izstādes atklāšanas pasākums sāksies ar svinīgo svētbrīdi un organizatoru uzrunām. Turpinājumā pasākuma dalībniekus sagaida folkloras kolektīva “Rūtoj” no Preiļiem uzstāšanās, kā arī Latgales cienasta degustācija un sarunas brīvā atmosfērā.

Pēc Latgales fotogrāfu biedrības vadītāja Igora Pliča iniciatīvas izstādes tapšanas procesā ir piedalījušies vairāk nekā divsimts Latvijas fotogrāfu.

Ekspozīcijas mērķis ir atklāt Latgales reģiona novadu savdabību un bagātināt mūsu kopējo kultūrvēsturi. Izstādes apmeklētāji tiks iepazīstināti ar darbiem, kas par godu Latgales kongresa un Latvijas Valsts simtgadei tika apkopoti grāmatā “Latgalietis XXI gadsimtā”.

Savukārt otra izstādes daļa būs veltīta Latgales ainavai, un kopumā izstādes apmeklētāji varēs sajust gan reģionā dzīvojošo cilvēku sirsnību, gan priecāties par Latgales dabas skaistumu.

Fotogrāfiju izstāde “Latgales veltījums Latvijai” Sv. Pētera baznīcā būs apskatāma līdz 2017. gada 11. decembrim.

Pasākumu organizē Latgales plānošanas reģions, Latgales reģiona attīstības aģentūra, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība, Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvalde.

 

Svētku koncerts "Mīļai, skaistai Latvijai" Maļinovā