Tautas lietišķās mākslas studijas “Pūpoli” dalībnieku izstāde Špoģos

AKTUĀLI

Pinumu darināšana ir ļoti sena amatniecības nozare. Senči no klūgām pina murdus zivīm, grozus ēdiena glabāšanai un šūpulīšus bērniem.  Arī šodien no šī materiāla darina gan praktiskas lietas, piemēram, grozus, groziņus, cibiņas, vācelītes, tīnes, galdus, krēslus un daudz ko citu, gan arī dekoratīvas lietas – bilžu rāmjus, dekoratīvos šķīvjus, dekorus, lampu abažūrus, jostas, rokassprādzes, gredzentiņus.  Ar pinumu darināšanu var nodarboties jebkuras profesijas cilvēks, tikai jābūt vēlmei darboties, pacietībai un spējām izpausties radoši. Tautas lietišķās mākslas studijā “Pūpoli” Špoģos aktīvi darbojas gan grāmatveži, gan zemes lietu speciāliste, gan skolotāji un pensionāri. Viņi prasmīgi turpina iedzīvināt tradicionālā kultūras mantojuma tradīcijas pagastos un novadā.

Pīšana studijas dalībniekiem vienmēr bijusi sirdij tuva, to veiksmīgi attīstot un pilnveidojot, viņi darina arvien jaunus priekšmetus. Pīšana, darbs ar dabīgiem materiāliem viņiem ir ne tikai lielisks brīvā laika pavadīšanas veids, bet arī palīdz uzturēt sevi harmonijā.

Tā kā tas ir individuāls darbs, pinējiem bija lieliska iespēja darboties arī šajos sarežģītajos apstākļos. Pielāgojoties apstākļiem, kas šobrīd nepieļauj izstāžu apmeklējumu klātienē, tautas lietišķās mākslas studijas “Pūpoli” dalībnieki piedāvā jaunu pieeju savu mākslas darbu eksponēšanai. Špoģu Mūzikas un mākslas skolas logos bija skatāma tikai neliela daļa no studijas dalībnieku darbiem. Darbus varēja apskatīt jebkurā laikā, taču vislabāk - pievakares un nakts gaismā. Skaisti gaismas krāsās iezaigojās mākslinieciskās vadītājas Maijas Kivlenieces un studijas dalībnieku Birutas Salcevičas, Romualdas Putānes, Annas Gundegas, Ingrīdas Mileikas, Virgijas Trubačas, Lidijas Seiles un Imanta Tuča darbi.

Lai ilgi apgūtais un glabātais senču roku darba mantojums nonāk arī līdz nākamajām paaudzēm!

Jānis Belkovskis, Višķu pagasta Sabiedriskā centra kultūras pasākumu organizators

Špoģu Mūzikas un mākslas skolas akordeonistu panākumi konkursā „CONCORD OF SOUNDS 2021”