Tautas lietišķās mākslas studijas “Pūpoli“ dalība starptautiskajos kultūras pasākumos Moģiļovā un Polockā

AKTUĀLI

Pēc Moģiļovas reģionālās izpildkomitejas ielūguma Tautas lietišķās mākslas studija “Pūpoli” no 8. līdz 9. jūlijam agropilsētā Aleksandrijā, Moģiļovā, Baltkrievijā, piedalījās “Kupaļje” svētkos “Aleksandrija sobirajet druzei”.

Studija prezentēja ceļojošo izstādi, kā arī organizēja meistarklasi svētku apmeklētājiem, kur viņi varēja izmēģināt veikt vienkāršus darbus, pinot no klūgām. Izstāde un darbnīcas uz svētku apmeklētājiem atstāja neizdzēšamus iespaidus un apbrīnu. Apmeklētāji bija pārsteigti par izstādes darbu māksliniecisko izpildījumu un  studijas dalībnieku meistarību. Studijas dalībniekiem, tā bija liela pieredze dalībā starptautiskajos kultūras pasākumos, kā arī komunikācijas veidošanā. Izveidojās draudzīgas attiecības ar citu valstu meistariem, kā rezultātā tika iegūtas jaunas idejas turpmākajam radošajam darbam. Darbs un pasākums noritēja saspringtā darbā, tā kā uz pasākumu bija ieradušies apmēram 100 000 apmeklētāji, kā arī pasākumu apmeklēja Baltkrievijas Valsts prezidents.

No 2. līdz 3.septembrim Tautas lietišķās mākslas studija “Pūpoli” piedalījās Polockas pilsētas svētkos (Baltkrievija), kas tika veltīti pilsētas 1155. gadadienai. Šajos svētkos studija demonstrēja lietišķo mākslas darbu izstādi un organizēja meistarklasi pasākuma apmeklētājiem. Studijas dalībnieku mākslinieciskais un radošais darbs tika augsti novērtēts un ierosināts priekšlikums par pieredzes apmaiņas braucienu organizēšanu starp studiju un Polackas kultūras iestādēm.

 

Apsveikums Starptautiskajā senioru dienā