Tatjanas Šeršņovas bruņurupuču figūriņu izstādes atklāšana

AKTUĀLI

6. jūnijā Naujenes pagasta tautas bibliotēkā tika atklāta Tatjanas Šeršņovas bruņurupuču figūriņu kolekcijas izstāde. Kolekcionāre pastāstīja, kad un kāpēc sāka vākt bruņurupuču figūriņas, to kolekcijā ir apmēram 300 un sākta ir 2005. gadā. Kolekcijā bruņurupuči ienāk no dažādiem avotiem: no draugu dāvinājumiem, atvestām no ceļojumiem (no Indijas, Sicīlijas, Senegāla, Šrilankas), pašas izgatavotas un iegādātas. Bruņurupuču figūriņas ir veidotas no māla, akmens, stikla, dzintara, lavas, metāla, kokosrieksta,  kadiķa, vaska, oniksa, kaula un citiem materiāliem. Kolekcija būs skatāma līdz 12. jūlijam bibliotēkas darba laikā. Daugavas ielas 31A, c. Krauja, Naujenes pagasts, Daugavpils novads, tālr. 65450246.

Kolekcijas atklāšanas pasākuma turpinājumā tika organizēta "Bruņurupuču figūriņu veidošanas darbnīca", kurā bērni no modelēšanas masas veidoja bruņurupučus, ko vadīja bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga Soldatjonoka. Bērni bruņurupuču  figūriņām iedvesmu guva no kolekcijā izstādītiem eksponātiem. Vairāk informācijas par izstādes atklāšanu skat. bibliotēkas emuārā https://naujenesbibliotekasbernunodala.blogspot.com/2019/06/tatjanas-sersnovas-brunurupucu-figurinu.html

Informāciju sagatavojusi:  Diāna Čiževska,  Naujenes tautas bibliotēkas vadītāja

Līgo Višķos