Svētku pēcpusdiena Kalupes bērniem

AKTUĀLI

25. augustā Kalupes pagasta telpās smaidīgi un saposušies bērni kopā ar vecākiem ieradās uz svētku pēcpusdienu “Šurp, grāmatas, uz skolu!”. Pasākuma vadītājas - Vasara (Inita) un Raganiņa (Elāna) - sagaidīja ciemiņus un mudināja atcerēties spilgtākos iespaidus vasarā, bet neizsapņotos sapņus attēlot zīmējumos. Savukārt jaukās pavārītes Ilona un Jeļena aicināja pašiem gatavot svētkiem ābolu pīrāgu.

Pārvarot Raganiņas izveidoto šķēršļu ceļu, bērni devās uz pasākumu. Vadītāja Vasara, rādot uz  bagāto ābolu ražu, pastāstīja, ka, čakli  strādājot, var iegūt rezultātus, bet Raganiņai āboli gan nebija izdevušies, jo tie tika norauti ceļmalā. Nākamie pirmklasnieki pārliecināja skatītājus un pasākuma vadītājas, ka viņi arī apzinīgi gatavojušies svētkiem: iemācījušies  dzejoļus un dziesmas. Kopā ar skolotāju Inesi Saušu viņi gāja rotaļās un veica dažādus pārbaudījumus.

Īpašus novēlējumus topošajiem pirmklasniekiem veltīja draugi: Matīss Sarkanis, Jūlija Laskina, Jekaterina Laskina, Kristiāna Gadzāne, Amanda Aļeksejeva, bet Kalupes pagasta pārvalde bija sarūpējusi mazas dāvaniņas un pārsteigumus.

Ar iespaidīgām dekorācijām, interesantām maskām un ikdienai vajadzīgām pamācībām bērnus iepriecināja  Preiļu bērnudārza ,,Pasaciņa”  skolotājas ar izrādi ,,Ābolu maiss”.

Pasākuma izskaņā Raganiņa pulcināja bērnus pie pašizceptā svētku pīrāga un par godu pirmklasniekiem tika iededzinātas salūtsveces un gaisā palaistas laternas.

Vasariņa aicināja vecākus sapņot un priecāties par savu bērnu nākotni, jo viss, kas dzīvē skaists, tik ļoti saistās ar viņiem!

Informāciju sagatavoja: Kalupes pagasta kultūras menedžere Inita Ivdra

FOTOGALERIJA

Projekts „Pasākumi vietējas sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Daugavpils novadā”