Sventes vidusskolas skolēni Rundāles pilī

Izglītība

Vasaras brīvdienu pirmajā dienā Sventes vidusskolas skolēniem PROGRAMMAS SKOLAS SOMA ietvaros tika sagādāts patīkams pārsteigums - ekskursija uz Rundāles pili un Rīgas Motormuzeja Bauskas filiāli.

Ekskursija sākās ar radošo darbnīcu Rundāles pilī, kuras laikā skolēni  iepazina restauratora profesiju un uzzināja, kā notiek restaurācijas darbi un kādas rakstura īpašības nepieciešamas restauratoram.

Pēc darbnīcas gida pavadībā devāmies ekskursijā pa pili. Uzzinājām kā, notika restaurācijas process. Greznais pils interjers lika aizdomāties par bijušo pils saimnieku dzīves stilu, brīvā laika pavadīšanas iespējām un tradīcijām.

Sekoja arī pils dārza apskate. Diemžēl nebija iespējas izbaudīt skaistā rožu dārza burvību, jo rozes vēl tikai raisa pumpurus, taču radās priekšstats par pils dārza košumu un milzīgo teritoriju, kuru tas aptver.

Pēc Rundāles pils arhitektūras baudīšanas pārslēdzāmies uz tehniskām lietām. Motormuzejā piedalījāmies tehniski radošajā darbnīcā un izgatavojām atlecošu bumbiņu. Pēc tam apskatījām automobiļu kolekciju un noklausījāmies gida stāstījumu par katra eksponāta vēsturi un ar ko tas ir izcils.

Neskatoties uz to, ka tikko beidzies mācību gads un bija jūtams nogurums, bijām gandarīti par saturīgo braucienu, kura laikā ne tikai iepazinām Bauskas novada nozīmīgākos tūrisma objektus, bet arī atsaucām atmiņā dažus vēstures faktus un ielūkojāmies arī fizikas likumu pasaulē.

Biruta Ondzule

Traktora izsole 27.06.2023.