Sventes vidusskolas sākumskolas skolēnu ekskursija uz Lūznavu

Izglītība

17.10.2023 1.-4. klašu skolēni kultūrizglītības programmas "Skolas soma" ietvaros devās uz Lūznavu, kur iepazinās ar kultūrvēsturisku objektu - Lūznavas muižu. Gide pastāstīja, ka muiža ir unikāla romantiskā  jūgendstila arhitektūras pērle, pilī esot 64 stūri, iepazīstināja ar vietas vēsturi un piedāvāja aktivitāti komandās - sameklēt objektus muižas dažādās vietās un tos atzīmēt darba lapā.

Pagrabstāvā visus pārsteidza interaktīvā izstāde "Kerbedzs: sekojot inženiertehniskjām idejām." Skolēni iepazinās ar inženiera Staņislava Kerbedza sasniegumiem, interaktīvajā ekrānā ceļoja pa Eiropas karti, iepazina Kerbedza būves, hologrammas telpā 360 grādu ainavā apskatīja dažādus objektus un tēlus, kas saistīti ar Lūznavas muižu, bet klases telpā skolēni iejutās inženieru lomā un "būvēja" tiltus.

Bišu vaskadrānu izgatavošanas darbnīcā pagatavoja vairākkārt  lietojamu un mazgājamu bišu vaskadrānu,  kuru varēs ikdienā izmantot ēdiena uzglabāšanā. Skolēni uzzināja, kas ir kompozītmateriāli, kur un kā ikdienā izmantot bišu vaska drānu, tās priekšrocības un to kopšanu.

Noslēgumā sākumskolas skolēni muižas parkā apskatīja  vides objektus- instalāciju “Ābele” un Madonnas statuju.

Paldies "Latvijas skolas somai" par šo iespēju!

Aija Saveļjeva

Publiskā apspriešana Demenes pagastā