Sventes vidusskola viesojās Āraišu ezerpilī

Izglītība

10. aprīli Sventes vidusskolas 10.klases skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Āraišu ezerpili, lai piedalītos izlaušanās spēļu principā balstītā nodarbībā „Izlaušanās cauri laikmetiem”.

Skolēni tika sadalīti grupās un varēja sacensties savā starpā. Informācija par ezerpili, tās iemītniekiem un laikmetu bija jāatrod pašiem īpaši izveidotā trasē ar pieturas punktiem, kā arī uzmanīgi jāizlasa un jāveic uzdevumi. Jauniešiem bija jāprot orientēties vidē, kā arī jāiepazīstas ar tādām praktiskām iemaņām kā darbs ar mālu, graudu malšana, senā apģērba komplektēšana.

Ekskursijas gaitā skolēni iepazina veidu, kā senāk cilvēki maluši miltus, beržot graudus ar akmeni pret akmeni. Ezerpilī skolēni ēda uz ugunskura gatavotu putru un cepa maizi.

Autors: Natālija Gridasova

Tikšanās ar Anatoliju Danilānu Ilūkstē