Sventes pagastā Ziemassvētkus gaida Austrumu stilā

AKTUĀLI

15.decembra pēcpusdienā Sventes Tautas namā sanāca pagasta iemītnieki un ciemiņi. Liriskai mūzikai skanot, mākslas baudītāji gremdējās Veltas Loces gleznu izstādes „Vienatnē ar rudeni” radītajā noskaņā, citi ar interesi vēroja Adventes vainagu un Ziemassvētku rotājumu izstādi, ko veidoja interešu grupas ”Sventes pērlītes” dalībnieces.

Apmeklētāju uzmanību piesaistīja arī košais, Ziemassvētkiem netipiskais skatuves noformējums – mirdzoši paklāji, spilveni, rotas un vāzes. Parasti klusā Ziemassvētku laika priekšnesuma vietā šoreiz skatītājiem tika piedāvāts teatralizēts deju uzvedums. Veltai Locei, viņas draugiem un deju grupai „Juventa” sadarbojoties, skatītājiem tika piedāvāta “Austrumu fantāzija”. Uzveduma laikā tika lasīta dzeja, skanēja dziesmas un,  aizraujošas austrumu mūzikas pavadījumā, izdejotas vijīgas dejas. Skatītājus uzrunāja gan mākslinieku priekšnesumi, gan krāšņo tērpu daudzveidība.

Vakara izskaņā visi pagasta iemītnieki un ciemiņi tika aicināti pulcēties ap Sventes pagasta augstāko egli, lai tajā iedegtu Ziemassvētku gaismas un pacienātos ar karstu tēju, pīrādziņiem un konfektēm.

FOTOGALERIJA

V. Petaško Tautas nama vadītājs    

Saļmu dziedājumi Vabolē un Līksnā iekļauti Nacionālajā Nemateriālā kultūras sarakstā