Sventes pagasta dambretes kausus izcīna Lietuvas dambretisti

AKTUĀLI

22. aprīlī Sventes pagasta Tautas namā notika Sventes pagasta individuālā atklātā  kausa izcīņa 64 lauciņu dambretē, kurā šogad piedalījās rekordliels dalībnieku skaits - 38 dambretisti no Rēzeknes, Daugavpils novada un pilsētas,  kā arī viesi no Lietuvas  Anikščai, Antažave, Kupišķis, Utenas un Zarasiem.

Visi dalībnieki sacentās vienā grupā, un uzvarētājus pa grupām noskaidroja pēc  izcīnītajiem punktiem kopējā konkurencē. Pēc nospēlētajām 9 spēļu kārtām pirmās trīs vietas vīriešiem un piemiņas kausus izcīnīja Lietuvas dambretes meistari. Pirmo  vietu ar 7,5 punktiem no 9 iespējamiem izcīnīja Edmundas Starkus no Utenas. Otro  vietu ar izcīnītajiem 7 punktiem starptautiskās klases dambretes meistars Valdas Veršulis no Anikščai un trešo vietu ar 6,5 punktiem Juozas Galvonas no Zarasiem. Starp Sventes komandas dambretistiem labākos rezultātus uzrādīja Nikolajs Konstantinovs un Vladimirs Matvejevs, izcīnot dalīto 4. līdz 6. vietai. Arī dāmu konkurencē piemiņas kausu un zelta medaļu izcīnīja Lietuvas dambretistes. Pirmo  vietu ar 4 punktiem  izcīnīja Audrone Bikulč no Zarasiem. Otro vietu izcīnīja Sandra Jermoļenko no Anikščai. Trešajā vietā Natalja Multāne no Daugavpils.

Jauniešu konkurencē zelta medaļu izcīnīja Astijus Ribokas no Kupišķis ar 5,5 punktiem. Otrajā  vietā  viņa  brālis Arijus Ribokas arī ar 5,5 punktiem un 3. vietā  Rēzeknes jaunais dambretists Rodrigo Jugans ar 5 punktiem. Jaunietēm zelta godalgu izcīnīja Natalja Multāne no no DLIAC. Otrajā vietā Sventes vidusskolas skolniece Valērija Sokolova. Sacensību rīkotāji pasniedza piemiņas balvu sacensību vecākajam  dalībniekam Jānim Rātniekam no Lauceses, kurš šogad svinēs 84. dzimšanas dienu.

Uzvarētājiem kausus, medaļas un balvas pasniedza Sventes pagasta un novada  dambretes sekcijas vadītājs Tadeušs Turonoks.

Dalībnieki pateicās organizatoriem par lielisku sacensību sarīkošanu, garšīgajām kafijas un tējas pauzēm.

Sacensību galvenais tiesnesis: Eduards Lihoveckis

Aicinām uz koncertu “VIVAT - Akordeons”