Sventē norisinājās orientēšanās festivāls

AKTUĀLI

Novembra pēdējā svētdienā Sventes vidusskola pulcēja Augšdaugavas novada iedzīvotājus un viesus līdz šim šajā pusē nepieredzētā pasākumā – Orientēšanās festivālā. Pasākuma ietvaros jebkuram interesentam tika sniegta iespēja iepazīties ar orientēšanās sporta pamatiem, izmēģinot tādas orientēšanās disciplīnas, kā fotoorientēšanās, sprinta orientēšanās, SI-spēle un orientēšanās telpās.

Neskatoties uz ziemīgiem laikapstākļiem, pasākums pulcēja ap 80 dalībniekiem, kuru vidū bija gan vietējie Sventes pagasta iedzīvotāji, kā arī viesi no Daugavpils un Zarasu pilsētām. Pasākuma dalībnieki atzina šādu formātu kā piemērotu jebkuram vecumam un sagatavotības līmenim, ko apliecina arī festivāla dalībnieku vecums, kas variējās no 3 līdz 66 gadiem.

Par lielāko festivāla materiālo ieguvumu noteikti  kļūs uzzīmētās Sventes ciema un Sventes vidusskolas orientēšanās kartes, ko savām vajadzībām varēs izmantot gan vidusskolas pasniedzēji, gan jaunsargu vienība. Orientēšanās festivāls tika organizēts pateicoties Augšdaugavas novada pašvaldības sadarbībai ar Orientēšanās klubu “Stiga” projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/070 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Augšdaugavas novadā” ietvaros.

Ilūkstes iedzīvotāji iepazīstas ar orientēšanās sportu