Starptautiskais tautas mākslas festivāls “Augšdaugava” – jau šonedēļ!

AKTUĀLI

Svētdien, 20. maijā, Daugavpils novada Naujenes pagasta Slutišķu sādžā norisināsies Starptautiskais tautas mākslas festivāls „Augšdaugava”, kura moto šoreiz skan „Simtiem loku izlocīju”, simboliski iezīmējot Latvijas valsts simtgades svinēšanu gleznainos likteņupes Daugavas lokos.

Festivālu  rīko Daugavpils novada pašvaldība ar mērķi popularizēt Augšdaugavas aizsargājamo dabas teritoriju, kultūras mantojumu un tradīciju daudzveidību, veicināt  amatniecības un tūrisma attīstību, sekmēt Daugavpils novada iedzīvotāju radošo aktivitāti,  stiprināt  pārrobežu sadarbību.

Šī gada festivāla programmā paredzētas daudzas spilgtas norises Slutišķu vecticībnieku sētā. Šeit muzicēs folkloras ansamblis "Iļjinskaja pjatņica", kas popularizē Latgales vecticībnieku    materiālo  un garīgo  kultūru, izpilda  autentiskus  dziedājumus un horeogrāfiju.

Naujenes novadpētniecības muzejs atklās izstādi “Kaimiņu stāsts. Jaunā sādža”, kas tapusi zinātniskajā ekspedīcijā, pētot Nīcgales pagasta Jaunās sādžas vecticībnieku kopienas vēsturi un kultūras mantojumu. Savukārt Vaboles, Līksnas, Dubnas, Ambeļu  un novada Kultūras centra “Vārpa”, amatierteātri Dziesmu duelī izspēlēs, izdziedās un izdzīvos latviešu dziesmas.

Festivāla atklāšana tradicionāli notiks plkst. 13:00 Latgales sētā ar koncertu „Simtiem loku roku rokā“. Koncerta īpašie viesi būs dziedātājs Nikolajs Puzikovs un grupa „Baltie lāči“. Pasākuma  vadītāju  lomās  iejutīsies „Balto lāču” solists Andris Baltacis un Daugavpils teātra aktieri Māris Korsiets un  Zanda Mankopa.

Dienas koncertos un Lielkonkcertā piedalīsies gan mūsdienu, gan tautas deju kolektīvi no Daugavpils novada, kaimiņvalsts Lietuvas, arī no Alūksnes, Daugavpils, Dobeles, Ērgļiem, Indras, Rīgas un Usmas.

Pasākuma  apmeklētāji  varēs  paši  ieskandināt  Augšdaugavas  lokus  ar skanīgāko saucienu. Ņemot līdzi spilvenu, festivāla apmeklētāji sagādās sev ērtu sēdvietu un varēs  piedalīties aizraujošās spilvenu cīņās.  Mazie apmeklētāji, pārvarot simts izziņas soļus Daugavas lokos, varēs  pārbaudīt savas spējas,  gūt iespaidus un  mācīties.

Festivāla programmā paredzēta laivu brauciena „100 laivas Latvijai” dalībnieku  sagaidīšana Slutišķos,  ko rīko Sporta klubs  „Beibuks”.

Notiks arī plašs amatnieku un lauku labumu  tirdziņš, tautas sporta sacensības, vides izglītības aktivitātes un  radošās darbnīcas.

Informāciju sagatavoja: Daugavpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja  Ināra Mukāne tel. 29191840 e.pasts:  inara.mukane@dnd.lv

Novada domes sēde