Špoģu vidusskolas skolēni izbauda koncertprogrammu  “Latgalieša sirds”

Izglītība

Špoģu vidusskolas 1.- 12. klašu skolēnus programmas “Latvijas skolas somas” ietvaros, iepriecināja Juris Ostrovskis ar savu muzikāli izglītojošu koncertprogrammu “Latgalieša sirds”. Mūziķa izpildījumā varēja baudīt vairākas autordziesmas un latgaliešu tautasdziesmas, dziesmas, kas rosina vairāk iepazīt savu novadu, Latgales vēsturi, kultūru, tradīcijas un vērtības. Mūziķis Juris Ostrovskis savas valsts un Latgales patriots,  caur dziesmām un sarunām par Latgales vēsturi, cilvēkiem un valodu iedvesa arī skolēnos dzimtās zemes mīlestību.

Gatavojoties pasākumam, skolēni iepazina dziedātāja biogrāfiju un karjeras sasniegumus, noskatījās pieejamos videoklipus un fragmentus no dažādiem koncertiem, izdziedāja pazīstamās dziesmas latgaliešu valodā. Valodu stundās veica uzdevumus par latgaliešu vārdu nozīmi, izrunu, salīdzināja vārdu skanējumu latviešu valodā.

Koncerts bija jautrs, aizkustinošs un emocijām bagāts. Visas dziesmas bija pazīstamas, tāpēc apmeklētāji dziedāja līdzi un dejoja. Skolēni vēl ilgi pēc koncerta jutās emocionāli saviļņoti un ģimenēs lepojās ar iegūtiem mākslinieka autogrāfiem un atmiņu selfijiem.

Paldies Jurim Ostrovskim un akordeona pavēlniekam Valērijam Mukānam par vērtīgo koncertprogrammu un laiku, ko veltīja skolēniem pēc pasākuma, daloties savā mūziķa pieredzē un atbildot uz jautājumiem!

Špoģu vidusskolas direktora vietniece Anna Vasiļjeva

Naujenes Mūzikas un mākslas skolas sasniegumi XV Starptautiskajā Bajānistu – akordeonistu konkursā “Perpetuum mobile”.