Špoģu vidusskolas skolēni iepazina mazpilsētu Preiļi

Izglītība

Šogad Špoģu vidusskolas 7.b, 8.b un 9.b klases skolēni iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros devās uz Preiļiem. Rudenīgais laiks šajā dienā lutināja, tāpēc no visas sirds visi dalībnieki izbaudīja pilsētu, kura lepojas ar gardo sieru un siera pārstrādes uzņēmumu, kā arī slaveno režisoru Jāni Streiču.

Jauna ģimene Preiļos ir izveidojusi un turpina attīstīt Metāla mākslas galeriju Moto&Metal NESTER CUSTOM. Unikāla metāla eksponātu galerija, kurā mākslas darbi izveidoti no auto un motociklu detaļām. Pieejami custom motocikli, kas ir vienā eksemplārā un ir unikāls roku darbs. Kafejnīca, kur iespējams iegādāties skrūvju un instrumentu formas šokolādes gardumus. Darbošanās darbnīcā radīja interesi visiem - gan puišiem, gan meitenēm, gan skolotājām. Galerijas īpašnieks mācīja domāt, ko darīt, lai realizētu savas idejas un spējas. Pēc video filmas noskatīšanās par galerijas darbību, visi bija patiesi iedvesmoti, pārsteigti un izbrīnīti, kā no lūžņiem izgatavo mākslas priekšmetus.

Otrajā apskates objektā - Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā tika iepazīta izglītojošā programma “Preiļu muižas dzīvie dārgumi”. Muzejā skolēni uzzināja, ka Jānis Streičs ir dāvinājis daudz mantu muzejam, kas saistītas ar viņa bērnību un skolu. Bija interesanti ieraudzīt viņa pirmo ābeci, skolas somu un atmiņu kladi.

Aizraujošās gides stāstītās leģendas un apskates ekskursija plašajā Preiļu parkā (42 ha), kas ir viens no ievērojamākajiem ainavu parkiem Latvijā, rosināja klausītājiem iztēli par dzīvi 19. gs. un dižciltīgo grāfu Borhu dzimtu. Ļoti iedvesmoja interesantais stāstījums par Preiļu pili, kura nu jau ir skaisti atjaunota, kā arī kapelu. Balto dāmu, kura dažreiz iziet pastaigāties, šajā reizē satikt neizdevās, tāpēc būs jāatgriežas Preiļos vēl.

Skolēni saka lielu paldies visiem par ļoti interesanto ekskursiju un saturīgi pavadīto laiku.

Ingrīda Poļegoško

Pabeigta Naujenes tautas bibliotēkas jaunās ēkas rekonstrukcija