Špoģu vidusskolas jaunsargi brīvlaikā pilnveido savas prasmes nometnēs

AKTUĀLI

Skolēnu brīvlaikā mazākās Špoģu jaunsargu grupas dalībnieki aktīvi piedalījās divās nometnēs. No 11. - 13. martam nometne notika Biržos kopā ar Jēkabpils un Viesītes jaunsargiem. Nometnes programma bija ļoti daudzpusīga un intensīva. Jaunsargi trīs dienu laikā apguva orientēšanos, stacionāro šaušanu, lauku kauju iemaņas, virvju trases, tika iepazīstināti ar vietējo vēsturi Boļānu mājām, kā arī veica interaktīvus uzdevumus pie Taborkalna.

Piedzīvojumiem bagāts bija pārgājiens, kura laikā kopīgi tika gatavota zupa uz ugunskura. Nometnes noslēgumā tika prezentēti nodaļu vairogi. Nometnes sākumā tika izvirzītas vairākas nominācijas kurās tika vērtēti jaunsargi visu nometnes laiku.  Prieks, ka trīs no nominācijām saņēma tieši Špoģu jaunsargi: erudītākais jaunsargs - Vita Skuķe,  sportiskākais jaunsargs - Dominika Nikolajeva,  jaunsargs ar nākotnes perspektīvu  - Gustavs Jānis Ancāns.  Liels paldies nometnes instruktoriem - I. Jansonei, J. Pabērzai,  A. Žurilam un programmas izstrādātajai JSI B. Kaļvai!

Otrā nometne notika Ilūkstē laika posmā 14. - 15. martam. Lai arī nometne ilga tikai divas dienas - bija daudz aktivitāšu. Jaunsargi turpināja pilnveidot savas iemaņas šaušanā un lauku kauju iemaņās. Vēlāk arī orientēšanās mazās distancēs, lai nākamajā meklētu "Bagātību salu" pilsētvidē un  reizē iepazītu Ilūksti. Bērni ar sajūsmu gaidīja pirmās dienas vakaru, kad visi dalībnieki apmeklēja Ilūkstes baseinu. Vairāk kā stundu jaunsargi, instruktoru un vietējā trenera uzraudzībā, varēja izmantot gan lielo baseinu, gan mazo, gan abas pirtis. Noslēgumā tika iepazīts Medumu vēstures muzejs.  Instruktori bija patīkami pārsteigti par mazo jaunsargu ieinteresētību muzeja ekspozīcijās, kā arī  jaunsargi spēja atbildēt uz jautājumiem, gan tos uzdot. Liels paldies instruktorēm - D. Vucānei un I. Isajevai par nometnes organizāciju!

Nometnes veicināja jaunu zināšanu un iemaņu iegūšanu, kā arī ieguva jaunus draugus un sadarbības pieredzi. 

Lepojos ar saviem jaunsargiem!

Špoģu JSI Ilze Platace

Informācija nekustamā īpašuma nodokļa parādniekiem