Špoģu vidusskolā skolēni dižojās ar skaistāko Lieldienu olu

Izglītība

Lieldienu simbols ir ola, kas simbolizē saules gaismu, jaunu dzīvību un pilnību.

Viena no Lieldienu svētku tradīcijām ir olu krāsošana, tai ir ļoti sena vēsture. Viduslaikos olas krāsoja sarkanā krāsā, kas simbolizēja Kristus asinis. Latvijā Lieldienu olas lai būtu krāšņākas un skaistākas, tiek ietītas dažādos zaļumos, garšaugos un vārītas sīpolu mizās, mellenēs vai upeņu sulā, pārtop par krāšņiem mākslas darbiem.

Turpinot senču tradīcijas, Špoģu vidusskolā tika sarīkota dižošanās ar skaistāko Lieldienu olu. Olu dižošanās konkursā visaktīvāk piedalījās 1.a un 2. a klases skolēni. Skolas bibliotēkā tika izveidota izstāde, ikviens bibliotēkas apmeklētājs varēja nobalsot par skaistāko Lieldienu olu. Olas bija krāsotas sīpolu mizās, pieliekot ziediņus un lapas, Karkade tējā, iegūstot raibi violetu un pelēku krāsojumu, kreppapīrā, salvetēs, vaskotas, krāsotas nagu lakā, upeņu, melleņu sulā u.c. tehnikā, iegūstot vienreizēju un neparastu skaistumu.

Liels prieks par bērnu atsaucību un centību, jo ikviena konkursam iesniegtā ola ir apbrīnas vērta, ikviens ir uzvarētājs. Izvēlēties skaistāko no skaistākajām bija ļoti grūti, taču balsojumā tika noskaidrota uzvarētāja – 1.a klases skolniece Karīna Manturova. Gribētos atzīmēt balsojumā noteiktās pārējās labākās no labākajām konkursā iesniegtajām Lieldienu olām un pateikties sekojošiem skolēniem: Viktorijai Kalugai (2.a), Janai Kiričenko (4.a), Vladislavam Guzam (1.a), Enijai Naidjonovai (1.a), Milanai Vištartei (2.a), Reinim Baltacim (2.a), Dairim Ļedovskojam (8.a), Dināram Volontam (1.a), Angelinai Ostrovskai (1.a).

Liels paldies skolēnu vecākiem par palīdzību, radošu izdomu un atbalstu saviem bērniem, stiprinot tautas tradīcijas un nodrošinot to turpinājumu. Lai visiem ir skaists un priecīgs pavasaris, lai tas nāk ar saules gaismu, siltām dienām, skaistām krāsām dabā un mūsu domās!

Špoģu vidusskolas skolotāja Ingrīda Kolosovska

Špoģu vidusskolas skolēni piedalās Skaļās lasīšanas sacensībās