Špoģu vidusskolas skolēni piedalās Skaļās lasīšanas sacensībās

Izglītība

“Grāmata sevī ievelk kā atvarā “
/I.Pizāne/

Grāmatas, ko varam saukt par savējām, mūs savaldzina, apbur, liek aizmirst ikdienu un traukties pāri lappusēm, zaudējot laika izjūtu. Pakavēties ilgāk grāmatu pasaulē mums ļāva Skaļās lasīšanas sacensības. Lasīšanas sacensību pirmā kārta notika skolās. Špoģu vidusskolas bibliotēkā tā norisinājās 7.aprīlī. Pasākumā bija paredzēts piedalīties sešiem aizrautīgākajiem lasītājiem, kuri 5.a klasē literatūras stundā jau bija sevi apliecinājuši: Viktorijai Davidovičai, Diānai Vingrei, Vanessai Klemšenkovai, Dāvidam Ļaļinam, Aleksam Kirilovam, Ērikam Kolužam. Slimošanas laiks ieviesa savas korekcijas, un žūrija – ārpus klases darba organizatore Anna Vasiļjeva, skolotājas Valentīna Ivanova, Aloīda Suveizda – noklausījās piecus dalībniekus un izvirzīja novada konkursam 5.a klases skolnieci Viktoriju Davidoviču. Skolēni izvēlējās ļoti atšķirīgus autoru darbus: gan klasiķus A.Brigaderi, H.K. Andersenu, A. Lindgrēnu, gan jauniešu iecienīto, mūsdienīgo Dž. Kinniju, gan ietekmējās no animācijas filmām un lasīja par jautro lācēnu Padingtonu.

Cītīgi pieslīpējušas lasīt māku, devāmies uz Skaļās lasīšanas sacensību Augšdaugavas novada finālu Ilūkstes kultūras un mākslas centrā. Ilūkstē mūs sagaidīja viesmīlīgas konkursa saimnieces, pavasarīgi rotātais kultūras centrs un nopietna žūrija. Fināla dalībniekiem trīs minūšu laikā vajadzēja īsi pastāstīt par savu lasītāja pieredzi, pamatot konkrētās grāmatas izvēli, izstāstīt grāmatas saturu līdz izvēlētajam fragmentam un, protams, aizrautīgi izlasīt izvēlēto fragmentu. Ar šo komplicēto uzdevumu Viktorija lieliski tika galā, atklājot Astridas Lindgrēnas Karlsona un Brālīša piedzīvojumus. Viktorija Davidoviča žūrijas vērtējumā ieguva otro vietu, gandarījumu par skaisti pavadītu dienu, Jāņa Rozes grāmatnīcas dāvanu karti un vēlmi atklāt arvien jaunus piedzīvojumus grāmatu pasaulē. Paldies Viktorijas mammai par līdzdalību, atbalstu un organizatoriem par sirsnīgo pasākumu!

Špoģu vidusskolas skolotāja Aloīda Suveizda

Iznācis “Augšdaugavas Novada Vēstis” aprīļa numurs