Špoģu skolēni iepazīst pagājušā gadsimta beigu mūziku

Izglītība

Pirms pavasara brīvdienām, Špoģu vidusskolas 5.-8. klašu skolēni atklāja savus mākslinieciskos talantus radošās izpausmes konkursā "Popiela".  Pasākuma nosaukums "Starp gadsimtiem" jau liecina, ka skolēni tuvāk iepazina pagājušā gadsimta 70., 80., 90.- tos gadus, kā arī 21. gadsimta sākuma mūziku un grupas. Pasākumu organizēja un vadīja 7.b un 8.b klases skolēni, klases audzinātāja, kā arī skolēnu pašpārvaldes pārstāve. Pasākuma mērķis bija veidot jauniešu estētisko gaumi, attīstīt radošo domāšanu, aktiermeistarību, pašiniciatīvu, aktīvu līdzdalību, spēju atdarināt un iejusties tēlā, attīstīt un pilnveidot jauniešu ritma izjūtu un skatuves kultūru,  kā arī veicināt klašu kolektīvu vienotību.

Pasākumā jaunieši iepazina gan diskotēku laika mūziku, gan veidus, kā mūzika tika atskaņota - redzēja skaņuplašu atskaņotāju, skaņuplates, kasetes, kasešu magnetofonu, kā arī dažādus mūzikas instrumentus, uzzināja, par lenšu magnetafoniem. Kompetentā žūrija bija labi sagatavojusies, iepriekš iepazīstoties ar dalībnieku attēloto grupu videoklipiem.

Pasākumu ievadīja 8.a klase ar grupas Queen 2 dziesmām "We Will Rock You" un "We Are the Champions", pārstāvot 70.- tos gadus.

80.- tos gadus ar dziesmām no grupas Modern Talking "You're My Heart, You're My Soul" un Maikla Džeksona "Bad" pārstāvēja 7.a klase.

6.a klases izpildījuma redzējām Prāta Vētras dziesmu "Lidmašīnas" un Mr. President "Coco Jamboo".

Pasākumu ar latviešu grupu Bermudu Divstūris dziesmu “Brāl’ ar dzīvi Nekaulē” un Nando "Fizikas skolotājs" noslēdza 5.a.

Starplaikā, kamēr žūrija apspriedās, skolēni varēja pārbaudīt savas zināšanas par mūziku, uzspēlējot Kahoot.

Katra klases grupa tika pie kādas no nominācijām, taču uzvaras laurus šoreiz plūca 5.a klase ar dziesmu "Fizikas skolotājs". Organizētāji saka paldies visiem pasākumā iesaistītajiem par ieguldīto laiku un darbu, interesi un emocijām, kā arī novēl, lai laba mūzika pavadītu jūs ikdienas un dotu jums prieku!

7.b un 8.b klases audzinātāja Ingrīda Poļegoško

Atvērto durvju nedēļa Naujenes bibliotēkas jaunajā ēkā